Juniorský halový šampionát? V lednu 2023 v Česku!

Letošní halová sezóna je opravdu nabitá. Nebude to totiž vše jen o evropském a světovém šampionátu seniorských výběrů, nicméně také o jejich nástupcích. Juniorky odehrají své evropské mistrovství ve Švýcarsku (Lucern – 13.-15.1. 2023), na juniory čeká jejich halový šampionát doma – v Nymburce.

Český svaz již několik měsíců připravuje akci, která bude netradičně pro deset nejlepších juniorských výběrů Evropy. Akce se tak natáhne na čtyři dny – od 19. do 22. ledna 2023. Místem, kam se, věřme že hojně, sjedou čeští i zahraniční fanoušci, bude tentokrát Nymburk. Tedy areál, který nabídne všem celkům nejen hrací plochu, ale také ubytování – a to vše pod jednou střechou.

Do Česka zamíří reprezentanti z devíti států. Domácí výběr bude patřit do skupiny zemí, které by mohly hrát o medaile. Nebo je to jen přání? Cestu za evropským titulem jim budou chtít zkomplikovat výběry Rakouska, Itálie, Švýcarska, Turecka, Ukrajiny, Chorvatska, Dánska, Polska a Slovenska. Mix tedy solidní…

Češi budou mít za své soupeře v Nymburce v základní skupině země, se kterými se pravidelně potkávají – Poláky, Slováky a Chorvaty. Zajímavým zpestřením bude také duel s Dánskem, které rozhodně umí v hale pozlobit. Dva nejlepší celky se podívají do semifinále, konečné souboje o finální umístění čekají na všechny týmy v neděli 22.ledna.

Rádi bychom v průběhu prosince a začátku ledna nalákali co nejvíce hokejových fanoušků do sportovního centra v Nymburce, kde bude cílem vytvořit nejen českým hráčům co nejbouřlivější atmosféru. Šampionát bude snímat tradičně eurohockey.tv, i proto budeme co nejvíc rádi za to, když společně naplníme nymburskou halu a ukážeme, že hokej máme v Česku prostě rádi.

Český výběr se aktuálně připravuje na svůj šampionát pod vedením trenérského dua Ludvík, Peřinka – tedy stejné dvojice, která vede seniorský národní tým. Z logiky věci tak vychází, že se oba týmy nyní připravují společně a až samotná finální fáze před ME bude určena speciálně pro juniorský výběr. Sami jsme zvědaví, kolik z mladých hráčů si proklestí cestu do elitního národního týmu a bude tak mít šanci startovat nejen v prosinci na ME dospělých, ale také v Nymburce na elitní akci pro evropské juniory…

Program juniorského evropského šampionátu v Nymburce najdete zde.
Na turnaj byli nominováni také oficiálové – včetně několika Čechů. Seznam naleznete zde.

-jam-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy