Poháry: Slavia a Litice mají za sebou úspěšný start

Hned dva české týmy tento týden odcestovali na klubové poháry. Litičtí muži se vydali přes oceán do irského Bandbrigde, zato Slávistické ženy sehrají letošní pohár v prosluněné Alanyi. Oba celky mají za sebou své první představení na turnaji, ze kterého si Slávie i Litice odnášejí tři body.

SK Slavia Praha 3:0 ATHC Wien 
(0:0, 0:0, 2:0, 1:0)
Lehovcová 2x, Hájková

Slávistické ženy se v premiérovém utkání turnaje postavily proti rakouskému týmu AHTC Wien. Duel ze začátku vypadal velmi vyrovnaně a odpovídalo tomu i skóre. V druhém poločase se však Lehovcové podařilo tento stav prolomit a vstřelit první branku utkání. Pouhé tři minuty trvalo přidat další branku na Slavistické konto. Natálie Hájková rozvlnila síť rakouského týmu těsně před koncem třetí čtvrtiny. Autorka prvního gólu Adéla Lehovcová nakonec přidala i ten poslední, a to v poledních vteřinách zápasu.
,,V první půlce bylo utkání hodně vyrovnané. Nepodařilo se nám skórovat a měly jsme málo trestných rohů. Druhá půlka byla mnohem lepší – krom několika výjimek se zápas odehrával na polovině soupeře a my konečně proměnily gólové šance. První zápasy jsou vždy nejdůležitější a přesto, že byl tento náročný, my ho zvládly.“ vyjádřila se k zápasu střelkyně druhé branky Natálie Hájková.

Slávie se dnes představí v druhém zápase proti Catholic Institute v 12:15.

TJ Plzeň – Litice 8:0 Copenhagen HC
(2:0, 2:0, 1:0, 3:0)

Korytňák, Barcal 2x, Nicklas, Homolka 2x, Levý, Gerlický

Ani Litičtí muži v prvním duelu nezaváhali. Na hřišti se setkali s dánským týmem Copenhagen HC. Teprve šest minut oběhlo od zahajovacího hvizdu a Litice už se mohli radovat, když Jakub Korytňák otevřel skóre zápasu na 1:0. Plzeňský celek uchopil utkání pevně do svých rukou a soupeře k balónku téměř nepustil. I neustále se zvyšující skóre odráželo skutečnost litického nátlaku. Po šedesáti minutách se stav zastavil na vysokých 8:0 a v prospěch českého zástupce.
,,Za mě skvělý úvodní zápas. Dokázali jsme držet svoje tempo a svoji hru a konečný stav tomu hodně odpovídal.“ komentuje Marek Skála úvodní výhru.

Litice se dnes utkají v druhém duelu proti Gaziantep Polisgücü SK v 14:15.

 

Živé průběhy zápasů najdete zde:

Slavistické ženy 

Litičtí muži 

-kik-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy