U18 DÍVKY: ZPÁTKY NA MÍSTO ČINU

Pojďme si zpětně připomenout a zhodnotit krásné 2. místo, které si z chorvatského Záhřebu přivezly dívky U18.

Jak vnímá celý turnaj hlavní trenér Martin Capouch a jsou holky schopny konkurovat na mezinárodní scéně? 

“Na ME v Záhřebu jsme ukázali, že umíme hrát mezinárodní hokej i přes to, že většina hráček ještě pravidelně nehraje jedenáctkový hokej na celé hřiště. Děje se tak kvůli nedostatku hráček v klubech. Holky se však i díky kvalitní přípravě dokázaly na tento hokej adaptovat velice rychle a zlepšovaly se každý zápas. Turnaj nám však ukázal, že se do budoucna potřebujeme více zaměřit na proměňování trestných rohů a celkově zakončení v útočném kruhu. Dále také zlepšit technické dovednosti obranné činnosti. Myslím, že jsme na turnaji působili jako nejsilnější tým, bohužel však s nedostatečnou efektivitou v zakončení, a to nás nakonec stálo 1. místo. Cílem bylo postoupit do elitní skupiny, a tak jsme z turnaje odjeli s lehkým zklamáním, protože to rozhodně bylo v našich silách.” 

 

Sportovní ředitel Frank Geers hodnotí zpětně celý turnaj.

“Po kvalitní přípravě jsme mohli naplno vstoupit do turnaje. V prvním zápase jsme se setkali s domácím Chorvatskem, holky začaly s trochou nervozity na hokejkách a nehrály jejich hru, postupem času získaly větší důvěru na hokejkách a zápas skončil vítězně 2-1. Poté, co jsme zanalyzovali první zápas jsme byli připraveni na Itálii. Byl to dobrý zápas, obě strany sice produkovaly docela dost chyb, ale intenzita a napětí z toho udělali napínavý zápas, který pro nás skončil výherně 3-2. Po těchto dvou zápasech jsme věděli, že nám stačí už jen jedna výhra abychom obsadili první příčku. Zápas proti Švýcarsku byl pro nás zklamáním, byli jsme lepši kádr, hráli lepší hokej, ale v rozhodujících chvílích jsme dělali drobné chyby a ty nás stály výsledek 1-3. Čekal nás poslední zápas, který jsme museli vyhrát. Holky předvedly nejlepší výkon na turnaji. Protihráčky se do naší čtvrtiny dostaly jen zřídka, nicméně Litva byla efektivní, a i z toho mála, k čemu se dostala dokázala skórovat – konec zápasu 2-2. Finálním výsledkem se pro nás stalo 2. místo. Neodjeli jsme pouze s tím, ale i s oceněním pro nejlepší hráčku a nejlepší střelkyní turnaje (Linda Nová).” 

Rádi bychom jménem ČSPH poděkovali sponzorům, kteří nám finančně pomohli se zajištěním kvalitní přípravy na Mistrovství Evropy dívek U18 v Záhřebu. 

Direkt Real s.r.o. 

JUDr. Daniela Bendová, LL.M., advokátka 

Kovové profily, spol. s r.o.

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy