HOKEJOVÁ MLÁDEŽ: Ohlédnutí za víkendem

Mládežnické kategorie si ani na chvíli neodpočinuly, naopak se dostávají do posledních napínavých zápasů. Jak si hráči a hráčky vedli?

 

Dorostenci

Na hřišti Slavie se v nedělní ráno odehrálo velmi dramatické semifinálové utkání. Derby Slavie a Presidentu nabralo směr, kterým se asi ani jeden z týmů nechtěl ubírat. Góly začaly padat až od osmé minuty první čtvrtiny, první branku utkání vstřelil hráč Presidentu Josef Trnka. Navázal na něj spoluhráč Marek Rambousek a o pět minut znovu udeřil Josef Trnka. V ten moment si President udržoval vedení. Slavia úspěšně oponovala až těsně před koncem první poloviny utkání, kdy proměnil Marek Mušinský. Týmy se pak začaly v gólech střídat – ještě třikrát proměnil Josef Trnka, slavistické branky vstřelili František Toms a znovu Marek Mušinský. Pak ale fanoušci jenom bedlivě pozorovali, co se na hřišti děje. Začaly padat karty. Kromě 3 zelených padly i tři žluté (jedna Slavii, dvě Presidentu) a dokonce i červená pro tým hostů. I tak ale zvítězili nad domácí Slavii 6:3.

Další utkání proběhlo mezi Hradcem a Hostivaří. Celá první čtvrtina se odehrála bez gólu, až v té druhé Hostivař třikrát proměnila a Hradec jednou. Lavina Hostivaře neustupovala, ještě dvakrát skórovala a domácím nechala prostor k další ale poslední brance. Hostivařští střelci byli Adam Šteiner (3x), Jakub Kohák (2x) a Jakub Zátopek. Za Hradec se prosadili Vendelín Vojtěch Vejvoda a Štěpán Kaska. Hostivař zvítězila nad Hradcem 6:2.

 Druhý semifinálový zápas mezi Liticemi a Mnichovicemi se rovněž neobešel bez karet. Během první poloviny utkání padaly jenom samé žluté a to na obou stranách. Litice ale hosty naprosto zaskočily, když v rozmezí tří minut dvakrát skórovaly, konkrétně hráči David Nágr a Štěpán Míka. Mnichovice se vzepřely a snížily stav gólem Tomáše Veverky, na více se ale již nezmohly. Naopak přibývalo více karet. Litice porazily Mnichovice 2:1.

Utkání mezi Pragou a Rakovníkem mělo divoký zvrat. Nejdříve se dařilo více týmu hostů, třikrát skórovali a zajistili si vedení. Praga snížila na 3:2 a od té chvíle se vše obrátilo. Domácí čtyřmi dalšími trefami obrátili skóre ve svůj prospěch. Za Rakovník dvakrát skóroval Vojtěch Ohnemichl a jednou Vojtěch Větrovec, domácími střelci byli Jakub Chromeček, Lukáš Urban (2x), Robin Holý, Jan Mašek a Petr Mareš. Zvítězili tak nad Rakovníkem 6:3.

Dorostenky

Slavia nevstoupila do utkání podle svých představ, v páté minutě neubránila gól Magdaleny Krausové. Před koncem první čtvrtiny se ale kousla a Lucie Nová skóre dorovnala. Její sestra ji v posledních minutách doplnila o další dvě branky a tak Slavia nakonec porazila Rakovník 3:1.

Hostivař odehrál s Pragou velmi dobrý zápas. Třemi brankami se poslal do vedení, které ale Praga snížila na 3:2. Pak už ale byla ale Hostivař důraznější a Pragu do větších akcí již nepustila. Naopak přidala ještě dalších pět branek. Za Hostivař se prosadily Adéla Brabcová (3x), Nikola Sedláková (2x), Veronika Škrdlanová, Eliška Šrachtová a Lucie Frídlová. Branky Pragy dávaly Anna Jindráková a Alžběta Staňková. Domácí tak podlehly 8:2.

Starší žáci

Slavia jako domácí tým nedokázala vyzrát na obranu svého soupeře Pragy. Naopak hostům se dařilo a dvakrát úspěšně pronikla za brankovou čáru protivníka. Trefovali se Petr Chadima a David Cohen a společně se svým týmem přemohli Slavii 2:0.

Hostivař si poradila s Kbely podle představ. Porazila je 17:2. Skórovali David Bártl, Matyáš Holubec (2x), Jáchym Kraus (4x), Petr Nádvorník mladší (4x), Jan Svoboda (2x) a Jan Vítek (4x). Kbelské góly proměnili Samuel Marák a Jakub Matějka.

Mnichovice nejely do Litic pro nic za nic. Do utkání šli hráči na maximum a neslo to své ovoce. Dušan Soukup a Antonín Šich se těsně před koncem první poloviny prosadili, na konci utkání skóre snížil Štěpán Míka na 2:1. Mnichovice si za takovou výhru odvážejí 3 body.

Bohemians potvrdila, že to na Bolevec umí. V sobotu zápas ovládli 8:1. Za Bohemians dávali góly Tomáš Beránek (2x), Martin Očenášek (3x) a po jednom Petr Očenášek, Jakub Souček a Vojtěch Černík. Střelec Bolevce byl Matěj Moravec.

Šenkvicím se na domácí půdě taky dařilo. Nad Kadaní zvítězily 6:1, branky proměnili Dávid Porubský (2x), Matúš Kajaba (3x) a Adam Baričič. Z hostů skóroval Jakub Skala.

Starší žákyně

Kbely nedokázaly krýt útoky svého soupeře Pragy. Ta dokázala čtyřikrát úspěšně zakončovat z nebezpečných ataků. Hattrick si vybojovala Lenka Ležalová a jednu branku si přidala Apolena Štěpánková. Praga zvítězila nad Kbely 4:0.

Mladší žáci

Turnaj v Liticích se vydařil. Výkony, které týmy odvedly se jen blýskaly. Vídět bylo možné velmi dramatický boj Pragy a Šenkvic, který nakonec Pražané dotáhli do vítězného konce 5:4. Dále také Hostivař jela na maximum a za den nastřílela celkem 16 gólů.

Druhá skupina, která zavítala do Rakovníka měla taky napilno. Mnichovicím se cesta vyplatila, odnesla si dvě výhry 14:2 a 11:5. Ani domácí Rakovník nezahálel, jejich konečné skóre bylo 15:2.

Mladší žákyně

Turnaj pořádala Bohemians, tolik se jí ale nedařilo. Slavia si ale dvakrát vybojovala výhru, stejně tak Mnichovice.

 

 

-vp-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy