Vyvrcholení extraligy se blíží! Finále je na programu již tuto sobotu.

Dlouho očekávané extraligové finále mužů a žen se uskuteční již tuto sobotu (8.6.) na hřišti TJ Plzeň-litice. Kromě bojů o titul jsou na programu také zápasy o bronz. Kdo se v nich představí a kdy se co hraje?

EXTRALIGA ŽEN

O TŘETÍ MÍSTO

10:00, HC 1946 PRAGA – HC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ

R: Kavanová, Toth

Praga si bude chtít spravit chuť po semifinálovém zklamání, kdy po dobře rozehraném prvním utkání ztratila v odvetném zápase třígólový náskok a brány finále tak zůstaly pro pražský celek zavřené (výhra 4:1, prohra 0:4). To už je ale minulost a nyní se její hráčky budou koncentrovat na nového soupeře, hradeckou Slavii. Ta má velmi zajímavou sestavu v čele s mnoha perspektivními talenty i bývalými reprezentantkami, na to, aby v semifinále zdolala Slavii z Prahy, to ale nestačilo (prohry 0:3 a 0:3). Kdo je favoritem, těžko říct, neboť  výsledky vzájemných zápasů v základní části toho příliš nenapovídají (1:1, 2:1 pro Pragu). Na to, kdo si na krk pověsí bronzové medaile, si musíme počkat do sobotního dopoledne.

FINÁLE

15:00, SK SLAVIA PRAHA – HC 1972 RAKOVNÍK

R: Babická, Mack

Ženské finále proběhne ve složení, na které jsme za poslední roky zvyklí. Po minulém roce, kdy tuto rutinu dokázaly narušit Litice, opět uvidíme souboj Slavie proti Rakovníku. Slavia prošla základní částí poměrně hladce, když ztratila body pouze ve třech zápasech. Semifinále se týmu z Edenu také povedlo, po dvou výhrách s identickým skóre (3:0) postoupily sešívané přes Hradec. Ale i jejich soupeř v základní části obstál, připsal si pouze o jednu výhru méně. Navíc je stále v dobrém rozpoložení po nedávném postupu do Trophy a zejména po semifinálové stíhací jízdě. Vzájemné zápasy hovoří ve prospěch sešívaných (5:1, 3:2), Final Four je však úplně jiná soutěž, a o samotném finále to platí obzvlášť. Obhájí titul Slavia, nebo se bude radovat Rakovník, který pohár zvedl v předminulé sezóně?

EXTRALIGA MUŽŮ

O TŘETÍ MÍSTO

12:30, HC BOHEMIANS – HC HOSTIVAŘ

R: Mack, Větrovský A.

Klokani, kteří po vyhraném prvním semifinále doufali v postup do boje o titul, se nakonec museli smířit s porážkou a stejně jako v hale si zahrají o bronz. Po úvodním úspěchu (výhra 3:2) přišla totiž porážka od obhájce titulu Litic (1:4), o které bylo rozhodnuto zhruba pět minut před koncem dvěma rychlými góly. Teď se ale zelenobílí budou snažit přehodit myšlenky na dalšího soupeře, kterým je HC Hostivař. Ta předvedla kvalitní výkon v semifinále, kdy vzdorovala dosud stoprocentní Slavii, a v druhém zápase ji o tuto statistiku dokonce připravila (remíza 3:3). Bohužel pro Hostivař, modrobílí doplatili na výsledek prvního zápasu, kdy neproměnili své šance a prohráli 1:4. Nyní si budou chtít spravit chuť s bronzem na krku. Ovšem soudě podle výsledků základní části, favoritem jsou spíše Klokani (5:1, 2:0). Teprve v sobotu uvidíme, jestli hráči Bohemians přidají další skalp, nebo zda hostivařští navážou na výkon z druhého semifinále.

 

FINÁLE

17:30, SK SLAVIA PRAHA – TJ PLZEŇ-LITICE

R: Toth, Vudmaska

Finále bude mít stejné složení jako minulý rok. Probojoval se do něj domácí celek TJ Plzeň-Litice, který přešel přes Bohemians a bude obhajovat loňský titul a SK Slavia Praha, která první ztrátu bodů v celé sezóně zaznamenala až v odvetném semifinálovém utkání proti Hostivaři. V základní části si sešívaní počínali suverénně a mají na soupisce hned dva nejlepší střelce soutěže. Nezapomínejme však, že Litice jsou týmem, který se na play off dokáže výborně naladit, což předvedly v minulých letech. Kromě toho, že obhajují titul, jim hraje do karet také domácí prostředí. Přijďte se přesvědčit, kdo z těchto týmů nakonec zvedne pohár nad hlavu!

Kromě českého titulu hrají týmy také o účastnické místo v příštím ročníku EHL, tedy nejvyšší evropské klubové soutěži, a to v mužské i ženské kategorii. V obou případech se na nejlepší evropskou scénu podívá extraligový mistr.

Přijďte fandit svým týmům! Kdo nemůže dorazit přímo do Litic, všechny zápasy budou streamovány přes náš YouTube kanál.

-bp-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy