EXTRALIGA: Sváteční 5. kolo žen přináší výsledky

Svátek 1. května přinesl kompletní 5. kolo ženské extraligy a s ním i pár klíčových výsledků. SK Slavia Praha napravila porážku z minulého kola a přehrála Hradec, Bohemians doma vyhrály s favorizovaným Rakovníkem a Hostivař si už ve středeční předehrávce poradila s Mnichovicemi. Litice potvrdily výhru z minulého kola a Praga si bez problémů poradila s B-týmem Slavie. Více o výsledcích čtěte níže!
EXTRALIGA ŽEN
5. KOLO
30. 4. 2025
HC HOSTIVAŘ – TJ MNICHOVICE 2:1 (0:0,0:0,2:0,0:1)
G: 42. Průchová, 43. Brabcová – 48. Horálková
R: Holek, Mack
Hostivař zvládla důležitý domácí zápas proti Mnichovicím a potvrdila výsledek z minulého společného utkání. Po bezbrankové první půli rozhodly dvě branky krátce po změně stran – nejprve se trefila Průchová a hned po ní Brabcová. Mnichovice sice ještě vykřesaly naději snížením, ale závěr zápasu si domácí úspěšně pohlídaly. Hostivař si tak připisuje třetí výhru v řadě a dostává se na páté místo v tabulce s jedinou bodovou ztrátou na čtvrtý Rakovník a může tedy ještě pohlížet na šanci dostat se do semifinále.
1. 5. 2025
HC BOHEMIANS – HC 1972 RAKOVNÍK 2:1 (1:0,0:0,0:0,1:1)
G: 5. Mitana, 55. Nedvědová L. – 54. Přibíková V.
R: Fousková L., Vudmaska
Zřejmě největší překvapení kola. Bohemians, které dosud byly poslední v tabulce, si došláply na (předtím) druhý Rakovník. Už v 5. minutě otevřela skóre Mitana a oba týmy po zbytek zápasu podávaly bezbrankový výkon. Přestože Rakovník snížil v závěru, rozhodující slovo měla Linda Nedvědová, která pět minut před koncem zajistila výhru. Bohemians tak slaví cenné tři body a ukazují, že se silnými soupeři umí hrát.
TJ PLZEŇ LITICE – TJ MNICHOVICE 3:1 (1:0,0:0,2:1,0:0)
G: 11. Duchková L., 34., 39. Dolívková – 37. McLaughlin
R: Holek, Kordík
Litice zůstávají na vítězné vlně. Po těsném vítězství nad pražskou Slavií si poradily i s Mnichovicemi, které měly v nohách zápas z předešlého dne. Zápas rozhodla aktivní třetí čtvrtina, kdy Litice vstřelily dvě branky zásluhou Dolívkové, která byla hlavní střelkyní zápasu. Mnichovice sice snížily skóre, ale na víc už nedošlo. Litice se pevně drží v horní části tabulky a potvrzují výborné jaro.
Zápas okomentovala hráčka Litic Karolína Bystřická: „Myslím si, že zápas jsme zvládly dobře. Mám z toho velmi dobrý pocit. Celou dobu jsme je přehrávaly, měly jsme hodně balónek a podařilo se nám i docela skórovat, i když tam mohlo padnout víc gólů.“
Druhý pohled a popis pocitů přidala i jediná střelkyně týmu Mnichovic Tereza McLaughlin:
„No, pocity jsou rozporuplné, protože jsme prohrály, ale mám dobrý pocit z toho, jak jsme hrály. Ten výsledek 3:1 je těsný. Dostaly jsme prostě dva blbé góly, ale plnily jsme taktiku, dostávaly jsme se do útočných situací – to se nám povedlo.“
Terezo a co pocity z gólu? „No tak to jsem nadšená. Mám zítra narozeniny, tak jsem si ho dala k narozeninám a jsem ráda že to vyšlo. Skvělá nahrávka do kruhu a pak už bylo jenom jednoduché tam položit tu hokejku.“
SK SLAVIA PRAHA – HC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ 4:2 (0:1,1:0,2:0,1:1)
G: 29. Babická N., 35. Lehovcová, 37. Šmídová M., 53. Rychetská – 3. Lojanová, 59. Jelínková
R: Babická H., Mack
Po první prohře v jarní sezóně se Slavia rychle vrátila k vítězství a tradičnímu přírůstku tří bodů. Přestože Hradec šel do brzkého vedení a držel slibný výsledek až do poločasu, domácí ve druhé půli ukázaly roli papírově silnějšího týmu. Série tří rychlých branek mezi 29. a 37. minutou otočila vývoj a i když Hradec ještě snížil, Slavia zápas uzavřela čtvrtou trefou Rychetské.
HC 1946 PRAGA – SK SLAVIA PRAHA B 5:0 (0:0,0:0,2:0,3:0)
G: 33. Šašková, 40. Holá, 45. Fousková L., 51. Fousková E., 56. Tlamsová
R: Chládek, Šmídová Š.
Praga splnila roli favorita a druhému týmu Slavie si bez větších potíží došla pro tři body. První poločas byl ještě vyrovnaný a bez branek, ale po změně stran domácí tým zcela ovládl hru. Skóre otevřela Šašková a pak už se rozjela branková vlna, na které se podílely i obě Fouskové, Holá a Tlamsová. Slavia B dál zůstává na jaře bez bodu a touto prohrou se dostává na poslední příčku tabulky. Naopak Praga se díky výhře drží v horní polovině tabulky, s jistou ambicí na semifinále.
Výsledky extraligy žen:
-ste-