Virtuální realita jako nástroj pro zkoumání bezpečného prostředí ve sportu

Virtuální realita (VR) si našla cestu do sportu už před desítkami let, zejména v oblastech jako je prevence zranění, rehabilitace, zlepšování dovedností, duševní zdraví, kognitivní funkce a rozvoj psychologických schopností. Přesto však předběžný přehled odborné literatury ukazuje na významnou mezeru: využití VR jako nástroje pro vzdělávání a podporu bezpečného prostředí ve sportu zůstává z velké části neprozkoumáno.

Tento nový potenciál pro vzdělávání v oblasti bezpečného sportu proto zkoumá projekt s názvem BESST 2.0, ve kterém je partnerem i EuroHockey.

Cílem projektu je prozkoumat způsoby, jak může VR přispět k rozvoji empatie a zvýšení povědomí o nevhodném či hraničním chování ve sportu. V následujících dvou letech projektový tým vyvine VR nástroj, který bude testován v rámci workshopů na různých evropských hokejových akcích. Možná si ho tak budete moci vyzkoušet během příštích let na významných událostech v Evropě – a potenciálně i v České republice, která je hostitelem mnoha turnajů.

EuroHockey v projektu zastupují Gino Schilders, Cameron Findler a Tom Pedersen-Smith. Kromě akademických partnerů, psychologů a Evropských olympijských akademií je součástí konsorcia také Evropská federace Ju Jitsu a Evropská volejbalová federace. Testování VR nástrojů je plánováno na příští rok.

Více informací v tomto odkaze!

 

-ste-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy