HME U21 muži / Portugalsko / 2. den

Muži za sebou mají po prvním dnu dvě výhry: nad překvapivě těžkými Slováky (4:3) a nad Walesem (7:0), rozbor zápasů si můžete přečist zde. Dnešek rozhodne o vývoji turnaje. Čekají nás zápasy s Ukrajinou a domácím Portugalskem.

Česká republika – Ukrajina 3:2 (2:1)

Zápas pro nás začal dobře, gólem z krásné akce Ondřej Sochor otevíral skóre již v 5. minutě. V 10. minutě náš kapitán Jan Urbanec proměnil svou šanci a zvedli jsme náskok na 2:0. Na konci prvního poločasu Ukrajina měla penaltu, kterou proměnila. Konec první části – vedeme 2:1.

Druhý poločas začal ve svižném tempu a pressingu Ukrajinců, vyrovnáno 2:2 hned v 21. minutě. Druhá část zápasu se nesla v duchu faulů, takže padaly zelené a žluté karty na obou stranách. Na konci zápasu ve 40. minutě dokonce padla karta červená pro ukrajinského hráče. Hra byla velmi vypjatá. 7 minut před koncem se povedlo Kryštofovi Bodnárovi skórovat na výsledné skóre 3:2 v náš prospěch. Velmi cenná výhra.

Česká republika – Portugalsko 5:4 (2:3)

Zápas s Portugalskem byl ve znamení krásných gólů, za celý zápas jich padlo plných devět. Začátek naši chlapci zvládli na výbornou a již jsme v 7. minutě zásluhou Jana Urbance a Onřeje Sochora vedli 2:0. Následovaly ale dva útočné rohy Portugalska a průběžný výsledek se srovnal na 2:2. Dvě minuty před koncem prvního poločasu upravil stav zápasu Portugalec Vicente Mourão na 2:3.

Naši se ale nezalekli a bojovali dál o vítězství. Opět skóroval ze hry Ondřej Sochor – srovnáno 3:3. Hra byla velmi svižná, čemuž odpovídaly další dva rychlé góly. Nejprve skórovalo Portugalsko 3:4, následné naše srovnání hezkým gólem ze hry zásluhou Kryštofa Bodnára na 4:4. 7 minut před koncem rozhodl stav zápasu gólem z našeho útočného rohu Ondřej a završil tím svůj hattrick. Konec zápasu 5:4 v náš prospěch.

Tento den byl pro nás velice důležitý. Bilance je pro nás krásná. 4 zápasy, 4 výhry a vedeme tabulku s 12 body. Zítra hrajeme proti Dánsku 9:40 (10:40 CET) a Švédsku 14:20 (15:20 CET).