MISTROVSTVÍ EVROPY II MUŽI U21

24. 07. 2022 – 30. 07. 2022

Litice, Česká Republika

Zde najdete všechny informace k turnaji ME U21 muži 2022 v Liticích. V pravé části stránky jsou odkazy na vše, co se o turnaji napsalo, níže máte soupisky a detaily turnaje.

Dějiště

Litice, Plzeň. Jedno z nejhokejovějších míst v České republice a areál, kam snad jezdí všichni pozemní hokejisté s úsměvem na tváři. Proč? Malebné místo, skvělé zázemí, ale zejména parta lidí, která je v místním oddíle tím, co by si přál mít každý klub ve svém středu. I proto se velmi často vrací reprezentační akce právě do Litic.

Termín

Od neděle 24. do soboty 30. července tohoto roku. Hrací dny jsou neděle, pondělí, středa, pátek a sobota. Jsou prázdniny, takže věříme, že si cestu na stadion najdou mladí, ale strach nemáme ani o pracující. Zápasy českého týmu jsou naplánovány ve všední dny od 18 hodin, v pátek pak o dvě hodiny dříve. Věříme, že si v čase dovolených juniorský pozemní hokej najde své příznivce nejen z plzeňského kraje.

Formát

Hraje se v jedné skupině tzv. “každý s každým”. Jasný a zřejmě nejférovější způsob, jakým určit vítěze, medailisty a zároveň také dva postupující do elitní divize.

Favorité

Necháme se překvapit, nicméně favority hledejme u ostrovních celků a také u našich severních sousedů. Wales, Irsko i Polsko byli vždy těmi, kdo se pohybovali na rozhraní okolo osmého místa evropského žebříčku. Proto bychom si vsadili zejména na ně. Italové i Turci budou spoléhat na živelný hokej, ale hrát by pro ně mělo na druhou stranu ale horké počasí. A co Češi?

České šance

Uvidíme. Dle jmen se jedná o velmi zajímavě složený tým, který má ve svém středu mnoho zvučných individualit. Jak se je povede poskládat vedle sebe a vytvořit tým? To už je otázka. Příprava se Švýcarskem ukázala, že na sehrávání je ještě dost prostoru. Zajímavá bude i páteční konfrontace s Polskem, kterou Češi absolvují v rámci poslední přípravy na ME. Kouč Ludvík bude mít v kádru poměrně dost mladých hráčů, pro které bude evropský juniorský šampionát první akcí svého druhu, kterou absolvují.

Pohled trenéra Miroslava Ludvíka: 

“Z cca pětatřiceti hráčů jsme vybrali finální nominaci osmnáctky. Věkové složení hovoří za vše – 2001 – 6 hráčů, 2002 – 5 hráčů, 2003 – 3 hráči, 2004 – 4 hráči… celkový věkový průměr je 18 let. Těžké říct co očekávat – za posledních 8 let byly pouze 2 turnaje (2017 a 2019). Po třech letech jsme sestavili tým – po technické stránce jsou na tom kluci dobře, bohužel se neměli možnost díky pandemii potkávat, proto může být trochu problém s vyhraností a sehraností. Budeme zvědaví, co nám ukáže mezinárodní srovnání.”

“Každopádně jádro mužstva je velmi kvalitní, je doplněno o mladší hráče – velkým benefitem bude to, že více než polovina hráčů bude moci hrát stejný šampionát i za další dva roky. Moc se na turnaj před domácími diváky těšíme a věříme, že si jich cestu na tribuny najde spousta. Jsem přesvědčen, že bude k vidění rychlý a dynamický hokej.”

Pohled kapitána Patrika Dubiny:

“Zápasy se Švýcarskem nám ukázaly jak dobré věci, tak ty, které ještě chceme v týdnu před ME vyladit. Cílem bylo vyladit herní systém a vyzkoušet si obranný blok, ze kterého budeme chtít vycházet do rychlých protiútoků. Věřím, že odehrajeme se všemi silnými soupeři kvalitní utkání. Moc se všichni těšíme na skvělou atmosféru a na mezinárodní srovnání, které nám v posledních letech tak chybělo. V týmu se všichni známe, věřím, že potáhneme za jeden provaz a bude to z našeho mužstva cítit. To je mým přáním a cílem – mít v průběhu turnaje tým, který bude bojovat, zaskakovat za sebe a nechá na hřišti vše. Jsem přesvědčen, že pokud to tak bude, tak výsledky přijdou.”

Program českého týmu (v příloze jako fotografie)

neděle, 24.7. – 16:00 s Walesem
pondělí, 25.7. – 18:00 s Irskem
středa, 27.7. – 18:00 s Itálií
pátek, 29.7. – 16:00 s Polskem
sobota, 30.7. – 12:15 s Tureckem

Soupiska – Ze soupisek se můžete prokliknout na osobní karty hráčů, kde uvidíte jejich statistiky, za které týmy hráli a jakých turnajů se účastnili.

Aktuality, výsledky, program všech utkání naleznete na tomto odkazu (FIH)

Livestreaming akce naleznete zde

ME II U21 muži 2022

HráčTýmPoziceGóly
Branšovský TomášObrana1
Brzák JanÚtok, Záloha0
Bystřický DominikObrana0
Dubina PatrikObrana0
Homolka JakubÚtok, Záloha0
Klaban JakubZáloha0
Klaban ŠtěpánÚtok, Záloha0
Ostaš MatějÚtok0
Pažitka VojtěchBrankář0
Plachý MartinÚtok, Záloha0
Skála MarekBrankář0
Soukup VítZáloha0
Toms JosefÚtok, Záloha0
Trejbal JosefZáloha1
Vavřina ŠtěpánObrana, Záloha0
Vaňko AdamObrana0
Vitošek JanObrana, Útok, Záloha1
Šesták KryštofObrana, Záloha0

Soupiska:

Realizační tým:

Kde: Litice, Česká Republika

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy