Youth Leadership Festival

26.9.2017

Kateřina Bašová se zúčastnila Youth Leadership Festivalu a přivezla si mnoho zkušeností. 

O Youth Leadership festivalu a o možnosti zúčastnit se ho, jsme vás informovali. Možnosti zúčastit se zdarma využila Kateřina Bašová. Festival je pro mladé lídry mezi 16 a 26 lety. Součástí programu byly workshopy a plánování projektů pro trenéry, rozhodčí, manažery a všechny mladé lidi spojené s čiností pozemního hokeje. 

Kateřina Bašová nám svou zkušenost na festivalu shrnula a zmiňuje, k čemu ji festival inspiroval. 

"Letos v srpnu jsme všichni sledovali Rabo Eurohockey Championship v Amsterdamu, kterého se zúčastnil i náš ženský národní tým. V rámci evropského šampionátu se konala i řada vzdělávacích aktivit organizovaných Evropskou hokejovou federací. Jednou z nich byl i Youth Leadership Festival - festival pro mladé „lídry“ z 21 států Evropy. Zastoupeny byly nejenom hokejové velmoci, jako například Holandsko a Německo, ale i menší hokejové země jako je Česká republika, Švédsko, Ukrajina nebo Řecko. Hlavním cílem setkání bylo sdílet projekty a myšlenky, které měly v jednotlivých zemích nebo klubech přínos pro pozemní hokej. Účastníci také poukazovali na problémy, se kterými se ve svých zemích potýkají, a předkládali návrhy, jak je řešit.

Každý z nás si připravil krátkou prezentaci na téma coachingu, rozhodčích nebo čehokoliv jiného týkajícího se pozemního hokeje. Objevovaly se tam vážně zajímavé nápady. Zahráli byste si walking hockey, při kterém se smí pouze chodit, nebo třeba glow hockey, který se hraje ve tmě s fosforeskujícími barvami na hokejkách a míčcích! Spousta prezentací se věnovala pozemnímu hokeji na školách. Mladí lidé v různých zemích trénují děti ve školních kroužcích a pořádají školní turnaje. Myslím, že to je právě ta správná cesta. Chtěla bych motivovat mladé hráče v Česku, aby také byli aktivní ve svých školách a ukázali pozemní hokej spolužákům. To mám nyní v plánu. Kromě prezentací nás každý den čekaly workshopy s osobnostmi evropského hokeje. V Amsterdamu jsem poprvé slyšela o para hokeji – pozemním hokeji pro hendikepované hráče, zejména s mentálním postižením. V Česku para hokej zatím není, ale to se může změnit. Například v Belgii už mají 11 týmů, a dokonce národní para hokejový tým.

Kromě para hokeje byly na workshopech příspěvky o komunikaci, propagaci pozemního hokeje a akcích, dobrovolnících nebo nadaci Hockey Dreams Foundation pomáhající lidem v Africe prostřednictvím sportu. Velmi zajímavé byly workshopy o coachingu a umpiringu (rozhodčích).

Hokej v České republice se podobně jako v mnoha ostatních hokejově menších zemích potýká s nižší členskou základnou. Bylo inspirativní slyšet a diskutovat s ostatními účastníky, jakými způsoby je možné pozemní hokej propagovat a pomáhat v získávání a udržování členské základny a komunity lidí kolem pozemního hokeje. Ta je pro správné fungování sportu stejně důležitá jako počet aktivně hrajících členů. Bylo úžasné, jak se nám všichni prezentující snažili předat co nejvíce zkušeností.

Celý týden byl pro mě plný zážitků. Každý z nás po ukončení festivalu odjel domů nejen se spoustou zkušeností, ale i s pocitem, že má přátele z různých koutů Evropy a že si nadále můžeme pomáhat."

Odkaz na stránku Hockey Dreams Foundation: http://www.hockeydreams.nl/our-work/ -

pozemnihokej.cz > ČSPH > Články > Youth Leadership Festival

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...