Metodika

METODIKA 2021

Vytvořením naší Hokejové akademie jsme spojili systém vzdělávání tří oblastí (trenéři, rozhodčí a judge) do jednoho celku. Zde naleznete část trenérskou, která má pomoci především trenérům dětí a mládeže ukázat čtyři základní pilíře potřebné k trénování a celkovému rozvoji hráčů.

4 PILÍŘE:  HRA, FIT, CESTA, MENTALITA

Tyto metodické materiály navazují na metodiku Horsta Weina, jejíž filozofie koučování a principy jsou stále validní (model přizpůsobený věku, rozvoj herní inteligence, efektivní dotazování, zjednodušené hry).

Nadstavbu této metodiky si následně tvoří většinou každý trenér sám na základě svého stylu koučování, vlastních zkušeností, individuálního pohledu na svět nebo prostřednictvím dalšího vzdělávání. K průzkumu tohoto trenérského základu pojďte dál

Zdroje: vimcojim.cz, trenink.com, publi.cz, Eramus+ program, projekt Pohyb a zdraví, Sportovní trénink (Josef Dovalil, Tomáš Perič), kurz mentální přípravy – Jan Procházka, LTAD – sportforlife.ca

Nově představujeme Manuál Hokejové akademie. Tento manuál rozšiřuje tuto metodiku a slouží jako další zdroj vzdělávání. Manuál hokejové akademie pro trenéry – TADY.

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy