HC 1957 Kadaň

HC 1957 Kadaň    

Kontakty:

e-mail: novotny@ktkadan.cz

web: http://www.hckadan.cz

Založení: 1957
Klubové barvy: Modrá, Bílá
Adresa: U Stadionu, Areál Emila Závodného Kadaň 43201

Klub vznikl v roce 1957 z podnětu pana Emila Závodného. Vyvíjel se postupně z bandy hokeje, přičemž se hrálo se na malém hřišti s bedněním. Teprve později se pozemní hokej přesunul na škvárový povrch a v 80. a 90. letech 20. století ho nahradila antuka. V roce 2000 vyrostla na stejném místě přírodní tráva a od roku 2019 se začal budovat moderní Areál Emila Závodného s umělým povrchem přímo na pozemní hokej, který byl o rok později uveden do provozu.

Kadaňský klub pozemního hokeje vychoval celou generaci hráčů, kteří byli úspěšní jak na klubové, tak reprezentační úrovni. Postupem času se rozšiřovala hráčská základna a vznikl i ženský tým. Výchově hráčů se v klubu věnovali trenéři Emil Závodný, Napoleon Hrnko nebo Pavel Soukup.[1]

V roce 1986 se dorostenci HC 1957 Kadaň stali mistry republiky venku i v hale. Muži několik let hráli extraligu (nejvyšší českou soutěž) a v halovém hokeji dokonce bojovali o medailová umístění.[1] Velmi úspěšná byla halová sezona extraligy 2004/2005, ve které tým mužů získal stříbrné medaile, když ve finále podlehl pozdějšímu vítězi pražské Slavii. Ve stejné sezoně se z úspěchu radovali i mladší dorostenci, kteří v celorepublikové soutěži obsadili třetí místo.

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy