Úvodní slovo před HME žen U21

Juniorky do 21 let, které se připravují na halové mistrovství Evropy, se na začátku roku 2019 zúčastnily přípravného turnaje Rohrmax Cup ve Vídni.

Z původního širšího výběru 33 hráček vybrala trenérka Karolína Kříženecká užší kádr 15 hráček (z toho tři brankařky), které se poperou o 12 míst pro finálový turnaj ME v Polsku. Před turnajem ve Vídni absolvovaly hráčky pět tréninků, na kterých se společně věnovaly obranným činnostem, hře v oslabení, zakládání útoků, blokaci na kruhu a rotaci útočníků. Turnaj ve Vídni pak sloužil k dotažení dalších taktických činností, jakými byly hra v šesti, vybíhání trestných rohů a také bránění u mantinelů. Celkové 4. místo, ale zejména rostoucí výkonost týmu, adaptování se na mnohem vyšší tempo a zvyšující se sebevědomí hráček, jsou dobrým předpokladem pro kvalitní výkon na HME. V sobotu 12. ledna si hráčky v posledním tréninku zopakovaly spektrum taktických situací a zaměřily se na nácvik nájezdů a penalt. Poslední prověrkou budou oficiální zápasy proti Jihoafrické republice, které juniorky do 21 let čekají v pondělí 14.1. (od 16.30 na Slavii) a v úterý 15.1. (od 10.30 a 14.30 na Chodově).

„S trenérem Jihoafrické republiky jsem v kontaktu od února 2018 a jsem velmi ráda, že se nám podařilo sladit termíny tak, aby zápasy byly součástí přípravy na HME,“ říká Karolína Kříženecká. JAR sehrály několik utkání ve Švýcarsku a přesouvají se k nám do ČR. „Očekávám hodně fyzický hokej, založený spíše na individuálních dovednostech a kondici než na taktice. Měl by to pro nás tedy být ten správný soupeř, protože na HME máme ve skupině Rusky a Ukrajinky, které mají velmi podobný styl hry.“ JAR přijede s dospělým týmem. V halovém hokeji jim patří ve světovém žebříčku 15. místo. „S holkama se snažíme pracovat komplexně. To znamená, že se zaměřujeme nejenom na výkony na hřišti, ale i na jejich osobní rozvoj, včetně chápání technických i taktických směrů pozemního hokeje. Hráčky samostatně nebo ve dvojicích pracují na zadaných úkolech, sledují soupeře a poté prezentují svůj pohled na hru a možná řešení. Samy si tak zažijí práci trenéra a lépe poté vnímají jednotlivé pokyny.“

 

HME Polsko:

Po předloňském triumfálním vítězství našich juniorek nás čeká velmi náročný turnaj.

Ve skupině máme Rusky, Ukrajinky a Rakušanky. Právě s Rakušankami jsme na turnaji ve Vídni prohrály 2:5. Přesto to byl vyrovnaný souboj a soupeřky nám daly spíše laciné góly. Do nominace se dostaly holky, které předvádějí stabilní výkony, jsou schopné hrát pod tlakem a dokážou se přizpůsobit týmu. Samotné hráčky doprovází kvalitní realizační tým, který vedle trenérky Karolíny Kříženecké tvoří asistent Jakub Mejzlík, manažerka Markéta Křikavová, mentální kouč Jan Němec, video má na starosti Jan Kopecký a o zdraví hráček se stará zkušený Jakub Novák.

„Věkový průměr týmu je 17,5 roku, což je opravdu hodně málo, ale holky hrají vyspělý halový hokej a velmi dobře se adaptují na taktické pokyny.“ Tým má dvě kapitánky, které jsou výraznými osobnostmi týmu, a to Annu Kolářovou a Terezu Holubcovou. Každá hráčka ví, jaká je její role v týmu a co se od ní očekává. Naším cílem je na HME předvést maximální výkon. V této věkové kategorii ale vždy záleží na tom, s jakým týmem soupeř nastoupí, proto si netroufám odhadnout výsledek.

 

Nominace:

Kolářová A., Holubcová T., Kučerová V., Kožíšková A., Bašová K., Duchková L., Semrádová Z., Babická N., Hájková N., Šanková L.

brankařky: Kopecká M., Steidlová R., Šafaříková K. (budou vybrány dvě po zápasech s JAR).

 

Lenka Jeřábková & Karolína Kříženecká

 

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy