Extraliga: pánské kolo nabídlo hned dvě dvouciferné výhry!

Další kolo je za námi! Co nabídlo? Dvě dvouciferné výhry! Rozstřílela se Slavia proti Hradci a Litice proti Pragovce. Pro tu to byla již druhá takto vysoká prohra v řadě.

Extraliga mužů

Hostivař dokázala zdolat President

PRESIDENT – HC HOSTIVAŘ 1:3

R: Tóth, Vudmaska

G: Ševčík – 2x Šteiner, Vodenka

President do zápasu nevstoupil špatně, šance ale nedokázal proměnit. Naopak Hostivař se dostala do dvougólového vedení. Domácí do zápasu dostalo to, že snížili na 1:2. Tím ale jejich gólové ambice skončily. Všechny další pokusy pokryl dobře chytající Pažitka. Naopak Hostivař si dokázal své vedení ještě pojistit.

„Do zápasu jsme vstoupili celkem dobře, měli jsme šance, ale ty jsme nedokázali proměnit,“ lituje Jonáš Lupač. .Po prvním hostivařském gólu jakoby se něco převrátilo a my přestali hrát jako na začátku. Pak přišlo navýšení na 2:0 a my stále nedokázali proměnit naše šance. Do zápasu nás dostalo snížení na 1:2, nicméně pak nastal před naši brankou zmatek, který naneštěstí vyústil gólem. I přes výhodu domácího hřiště jsme nedokázali vyrovnat. Do dalšího zápasu musíme zapracovat zejména na zakončení útočných akcí.“

„Řekl bych, že zápas byl již od začátku poměrně na naší straně, hodnotí David Lachout. „Věděli jsme jak proti soupeřovi hrát, takže nás ničím nepřekvapil. Určitě se musíme více zaměřit na zakončení, protože i pres výsledek 3:1 si myslím, že šancí ještě navýšit bylo až až.“ David Lachout

Slavia podruhé vstřelila dvouciferný počet branek

HC SLAVIA HRADEC KRÁLOVÉ – SK SLAVIA PRAHA 1:10 (0:3, 0:3, 0:0, 1:4)

R: Pravda, Répal

G: Hynčík – 4x Plachý, 3x Vacek, Lehovec, Jelínek, Mušinský

Slavia vešla do zápasu nabuzená z minulého velkého vítězství. Toto nastavení si přenesla i do utkání na hradecké půdě, která jim občas dokáže zhatit plány. Tentokrát ale měli Plachý s Vackem nabito ostrými a navedli svůj tým k třem bodům. Již v poločase bylo prakticky rozhodnuto, protože hosté vedli o šest branek. I po změně stran sešívaní pokračovali v dobrém výkonu a tak se jim podařilo již podruhé nastřílet dvouciferný počet branek. Stejně jako v předešlém utkání ale opět inkasovali z hole Hynčíka.

„Zápas jsme už v úvodních minutách dostali pod kontrolu a v jeho průběhu se nám dařilo proměňovat i většinu šancí,“ říká Jakub Jandík. „I přesto, že konečný výsledek odpovídá vývoji celého zápasu, hradečtí se až do poslední chvíle nevzdávali a snažili se před domácími fanoušky hrát útočný hokej, což je pro náš sport jedině dobře.“

Vudmaska hattrickem vystřelil tři body

HC BOHEMIANS PRAHA – HC 1972 RAKOVNÍK 5:0 (0:0, 2:0, 1:0, 2:0)

R: Tóth, Větrovský A.

G: Lalík, Soukup, 3x Vudmaska

Bohemians nastoupili proti Rakovníku dobře. Hosté však neměli na lavičce příliš mnoho hráčů – pouze jednoho. Krize se ještě více prohloubila poté, co byl do obličeje zasažen odraženým míčkem kapitán Seemann. Ten zápas bohužel nedohrál. Bohemians poté v celém zápase dominovali a Rakovničtí hrozili pouze z brejků. Útok klokanů dirigoval Vudmaska, tomu se podařilo vsítit hattrick.

Svůj pohled přidal gólman klokanů Petr Větrovský. „Zápas s Rakovníkem byl pro nás klíčový z pohledu jarního playoff, jelikož soupeř stabilně patří mezi nejlepší čtyři týmy a každý bod s ním nás tedy přibližuje vyřazovací části. Do utkání jsme však nevstoupili s patřičnou pozorností a soupeř si vytvořil několik velkých příležitostí, které však neproměnil. Naopak nám se podařilo ve druhé čtvrtině více zabrat a ujmout se vedení. Následně však přišly okamžiky, které objektivně utkání velmi ovlivnily. Při dvou nešťastných situacích se soupeři postupně zranil Jan Ostaš a následně i Martin Seemann. Kvůli tomu, že tito dva již do zápasu nenastoupili, současně Rakovník dohrával o jednoho hráče méně a bez střídání. Nám se v dalších minutách zápasu podařilo této výhody využít a postupně navyšovat vedení více i méně pohlednými akcemi na výsledné skóre. Nutno však podotknout, že mohlo být i výrazně vyšši. Kombinace naší střelecké impotence, společně s výkonem brankáře Hraby však zapříčinila, že se počet našich vstřelených branek zastavil na čísle pět. A to přes to, že počet šancí byl mnohonásobně vyšší. Což by nás, zejména v zápasech s méně příležitostmi, mohlo mrzet – tedy stále je hodně na čem pracovat.“

„Měli jsme velký výpadek, co se týče hráčů,“ přiznává Jakub Klaban. „S jedním hráčem na střídání by to bylo samo o sobě dost náročné proti takovému soupeři, jakým je Bohemians Praha. Jenže na začátku zápasu si zlomil honza ostaš palec, a tudíž nám chyběla opora v záloze. S bohemkou jsme drželi ze začátku krok, což ukončilo zranění našeho nejlepšího hráče Martina Seemana. Od té doby se zápas odehrával z velké části na naší polovině. I tak jsme si dokázali občas prorazit cestu do soupeřova kruhu, což ale ani jednou neskončilo gólem.“

Litice deklasovaly dvanácti góly Pragu

TJ PLZEŇ LITICE – HC 1946 PRAGA 12:0 (3:0, 4:0, 4:0, 1:0)

R: Pravda, Větrovský P.

G: Gerlický E., 5x Nicklas, Homolka, Koryťák, Batík, Hes, Uhlíř, Kačírek

Litice se již za méně než dva týdny utkají v EHL, tomu nasvědčují i jejich výsledky. Za poločas vstřelili sedm branek. Ani poté však nepolevili. Velkou devízou je i to, že se dohromady prosadilo osm hráčů, a že se jednomu z tahounů litického útoku, Nicklasovi, dostalo hned pětkrát gólových oslav. Naopak Praga musí do dalších duelů doufat, že se jim podaří více zabetonovat jejich obranu.

„Věděli jsme, že tento zápas bychom měli zvládnout, takže úkol byl podat kvalitní výkon po celý zápas, komentuje cíle Adam Uhlíř. „Do vedení jsme šli ihned v první minutě, po první čtvrtině bylo hotovo, 3:0. Praga, obvykle velmi houževnatý soupeř, nás dnes nepotrápila, skóre 12:0 hovoří za vše, ale mohlo být ještě výraznější.“

Věříme, že příště budeme moct přidat i hodnocení Pragy a Hradce Králové.