České mistryně budou mít poprvé možnost hrát EHL!

Poprvé v historii českého pozemního hokeje se ženský tým z České republiky zúčastní prestižního turnaje Euro Hockey League Women FINAL12. Tohoto významného turnaje se zúčastní mistryně letošní extraligy, což je velký úspěch pro český sport. Tento milník byl dosažen díky konzistentním bodovým příspěvkům SK Slavia Praha a HC 1972 Rakovník v klubových mezinárodních soutěžích.

Pro Českou republiku byla klíčová kombinace šestého místa SK Slavia Praha na EuroHockey Club Trophy I o Velikonocích a bronzové medaile HC 1972 Rakovník na Trophy II v Alanyi. Byly to právě body Rakovníka, který minulý týden obsadil třetí příčku na klubovém poháru, které nakonec prolomily bodovou hranici a umožnily České republice získat toto místo.

Tento historický moment představuje významný milník pro český pozemní hokej a potvrzuje jeho rostoucí úroveň na mezinárodní scéně. Nyní se čeká na rozhodnutí, který tým z české extraligy tuto čestnou pozvánku využije – právo na to budou mít mistryně.