U19 dívky: finální nominace

O víkendu 3. – 4. 7. reprezentace dívek U19 sehrála 2 přípravné zápasy s rakouskou reprezentací dívek. Zápasům předcházela jedna lehčí tréninková jednotka, kde se převážně trénovaly standartní situace a poté video porada.

Sobota 3.7.2021 Česká republika vs. Rakousko 3:2

Sobotní zápas odstartoval příznivě pro Českou republiku a naše děvčata rakouskou reprezentaci přehrávala herně i gólovým ziskem. První polovina byla zakončena skórem 2:0 v prospěch domácího týmu, kdy oba góly vstřelila Kateřina Topinková. Ve třetí čtvrtině rakouská reprezentace skórovala a to dorážkou v těsné blízkosti naší brankářky. Ve třetí čtvrtině navýšila skóre na 3:1 Veronika Přibíková. Rakousko poté snížilo náskok ze střely z trestného rohu. V posledních vteřinách ještě soupeř vybojoval penaltu, kterou však zásluhou brankařky Rozárie Mrázové, nebyl schopen proměnit. Skóre na tabuli se tak zastavilo na konečném stavu 3:2 v prospěch našich děvčat.

Neděle 4.7.2021 Česká republika vs. Rakousko 3:3
Do nedělního zápasu nastoupily Češky s ofenzivní hrou. O poločase Rakušanky vedly 2:0  avšak po poločase se hra obrátila a to se odrazilo i na skóre.  První gól vstřelila Lucie Nová. Atmosféra na hřišti se společně se skórem pomalu měnila v náš prospěch a následně Veronika Přibíková vyrovnala na 2:2. Do vedení se Česká republika dostala a to zásluhou Natálie Hájkové, která proměnila trestný roh. Stav zápasu se poté delší dobu neměnil. Hra se přelévala z půlky na půlku, až v poslední čtvrtině přisel vyrovnávací gól z hokejek rakouské reprezentace. Konečný stav zápasu tak byl 3:3.

Na shrnutí jsme se zeptali i kapitánky, Zuzany Semrádové:
,,Oba zápasy nám přinesly mnoho nových zkušeností. Vyzkoušely jsme si různé herní situace a herní systémy. Díky tomu víme, v čem je síla našeho tymu a naopak co je potřeba do ME ještě dopilovat. Myslím si, že tyto zápasy jenom potvrdily to, že máme skvělý kolektiv a i při nepříznivém vývoji zápasu dokážeme stát při sobě a skóre úplně otočit. Věřím, že na ME ukážeme to nejlepší, co v nás je.“

Fotky ze zápasu od Miloše Březiny najdete ZDE.

A teď už holky čeká od 18. 7. Mistrovství Evropy v Curychu.