Online přenosy z Extraligy na jaře

7.4.2019

6.4.2019 Český svaz pozemního hokeje připravil na jaro přenosy zápasů z Extraligy.

 

V loňském roce se nám podařilo úspěšně odvysílat online zápasy z Mistrovství Evropy v Rakovníku a pár zápasů národního týmu a Final4 Extraligy. Letos jsme se rozhodli zkušenosti zúročit a vznikl nápad odvysílat některé zápasy Extraligy a případně dorostenců a dorostenek.

VYSÍLÁNÍ PŘÍMÝCH PŘENOSŮ NA JAŘE 2019

Během jarní části bychom chtěli odvysílat z vybraných hřišť zápasy – ideálně o víkendech, kdy se na jednom hřišti hrají 2 zápasy z Extraligy žen a mužů. V březnu jsme začali v Liticích, kde jsme odvysílali 2 zápasy reprezentace s Liticemi v rámci slavnostního otevření hřiště.

Oslovili jsme kluby a v tuto chvíli jsou připraveni v Liticích, Rakovníku a na Slavii, kde mají dostupnou konektivitu a přislíbili pomoc při vysílání. Český svaz pozemního hokeje zajistil kompletní technické vybavení, které bude pro vysílání využito, kluby zajistí internet a 2 brigádníky – jeden obsluhuje kameru a druhý střihový software. V případě zájmu jsme schopni dodat vybavení včetně dvou kamer. Tato konfigurace dramaticky zvedne kvalitu vysílaného streamu – jedna kamera snímá přehledně hřiště, druhý kameraman se věnuje detailním záběrům.

POJĎTE SE TAKÉ ZAPOJIT A POMOZTE ZVIDITELNIT POZEMNÍ HOKEJ

Určitě uvítáme, pokud se do aktivity zapojí i další kluby a jednotlivci. Od klubu potřebujeme zajištění internetu, elektřiny a místa na vysílání. Každý z vás se pak může chopit role kameramana nebo režiséra a jako brigádu pro svaz zápasy odvysílat.

Co je tedy třeba – stačí zajistit konektivitu a lidi, kteří přenos zajistí. Svaz zapůjčí technologii a zaškolí obsluhu, zároveň poskytne technickou podporu k vysílání online přenosu.

  • internet alespoň 10/10 MBitů
  • koncovka Ethernet kabelu dotažená ke středu hřiště
  • zvýšené umístění pro kameru – ideálně na středu hřiště
  • zásuvka 230 V na místě kamery
  • ideálně zastřešení nebo alespoň slunečník pro případ deště a prudkého slunce
  • 2 osoby (3 v případě 2 kamer)

Pokud tedy chcete pomoci zviditelnit pozemní hokej a něco si přivydělat – kontaktujte nás na adrese  a můžete se stát kameramanem a režisérem přímých přenosů.

Miroslav Semrád

pozemnihokej.cz > Soutěže > Články > Online přenosy z Extraligy na jaře

 

Výsledky
Načítám...
 
Pozvánky
Načítám...