Online přenosy z Extraligy na jaře

6.4.2019 Český svaz pozemního hokeje připravil na jaro přenosy zápasů z Extraligy.

V loňském roce se nám podařilo úspěšně odvysílat online zápasy z Mistrovství Evropy v Rakovníku a pár zápasů národního týmu a Final4 Extraligy. Letos jsme se rozhodli zkušenosti zúročit a vznikl nápad odvysílat některé zápasy Extraligy a případně i dorostenců a dorostenek.

Vysílání přímých přenosů na jaře 2019

Během jarní části bychom chtěli odvysílat z vybraných hřišť zápasy – ideálně o víkendech, kdy se na jednom hřišti hrají 2 zápasy z extraligy žen a mužů. V březnu jsme začali v Liticích, kde jsme odvysílali 2 zápasy reprezentace s Liticemi v rámci slavnostního otevření hřiště.

 

Oslovili jsme kluby a v tuto chvíli jsou připraveni v Liticích, Rakovníku a na Slavii, kde mají dostupnou konektivitu a přislíbili pomoc při vysílání. Svaz zajistil kompletní technické vybavení, které bude pro vysílání využito, kluby zajistí internet a 2 brigádníky – jeden obsluhuje kameru a druhý střihový software. V případě zájmu jsme schopni dodat vybavení včetně dvou kamer. Tato konfigurace dramaticky zvedne kvalitu vysílaného streamu – jedna kamera snímá přehledně hřiště, druhý kameraman se věnuje detailním záběrům.

Pojďte se také zapojit a pomožte zviditelnit pozemní hokej

Určitě uvítáme, pokud se do aktivity zapojí i další kluby a jednotlivci. Od klubu potřebujeme zajištění internetu, elektřiny a místa na vysílání. Každý z vás se pak může chopit role kameramana nebo režiséra a jako brigádu pro svaz zápasy odvysílat.

Co je tedy třeba – stačí zajistit konektivitu a lidi, kteří přenos zajistí. Svaz zapůjčí technologii a zaškolí obsluhu, zároveň poskytne technickou podporu k vysílání online přenosu.

  • internet alespoň 10/10 MBitů
  • koncovka Ethernet kabelu dotažená ke středu hřiště
  • zvýšené umístění pro kameru – ideálně na středu hřiště
  • zásuvka 230V na místě kamery
  • ideálně zastřešení nebo alespoň slunečník pro případ deště a prudkého slunce
  • 2 lidi (3 v případě 2 kamer)

Pokud tedy chcete pomoci zviditelnit pozemní hokej a něco si přivydělat – kontaktujte nás na adrese miroslav.semrad@pozemnihokej.cz a můžete se stát kameramanem a režisérem přímých přenosů.

Miroslav Semrád

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy