Halové Mistrovství ČR: Slavia a Rakovník slaví titul!!

SPOILER 🙂

Titul MISTRA ČR halového hokeje 2019/2020 získává:

ženy SK Slavia Praha, muži HC 1972 Rakovník

Den, na který se těšila celá hokejová rodina, konečně nastal! V sobotu 8.2. se v pražské hale Eden odehrávaly boje, které vyústily v zisk trofeje pro Mistra České republiky v halovém hokeji pro sezónu 2019/2020.

1. Semifinále žen:

HC 1972 Rakovník – Slavia Hradec Králové 5:2

Zápas začal s respektem, oba týmy vyčkávaly, s jakou hrou se na ně soupeř připravil. Po prvních dvou minutách hru ovládly ženy z Rakovníka, velkou šanci měly zhruba minutu nato. Šance však zůstala nepotrestána. K otevření skóre došlo v 9. minutě z hokejky Kláry Hanzlové, Rakovník vedl 1:0. Po necelých 60 vteřinách ženy z Hradce odpověděly – skóre srovnala Lenka Fousková (Veselá). Po první čtvrtině zápasu platil stav 1:1. Ve druhé čtvrtině se Rakovník dostal do vedení, poločas skončil 2:1.

Druhá polovina byla o poznání otevřenější, bylo k vidění mnoho pěkných akcí, ve třetí čtvrtině Rakovník opět zvýšil vedení na 3:1. Sedm minut před koncem zápasu měl Rakovník ohromnou šanci, kterou ale nevyužil. Naopak Hradec v 6. minutě třetí čtvrtiny skóroval a stav se změnil na 2:3. Zápas se stával více a více napínavým. 4 minuty před koncem HC Rakovník vybojoval roh – získal velkou šanci zvýšit svůj náskok, kterou nakonec využil. Roh rozehraný z druhé strany než je zvykem, kombinace, kterou nakonec Klára Hanzlová využívá a posílá míček do brankové sítě, stav 4:2. Hradec zvýšil svůj tlak, hradecké ženy si byly vědomy, že pokud chtějí postoupit, zbývají jim jen dvě minuty na vstřelení dvou gólů. Necelou minutu před koncem si černožluté ženy pojišťují postup gólem z backhandu a změnou stavu na 5:2. Do konce se zápasu se již skóre nezměnilo a rakovnické ženy jsou prvními finalistkami.

2. Semifinále žen:

SK Slavia Praha – HC Hostivař 7:2

I když Slavia by dle tabulek a statistik měla vyhrát s přehledem, jak jsme se několikrát přesvědčili, pozemní hokej – v tomto případě halový hokej, je nevyzpytatelný. Slavia šla do semifinále bez jediné prohry, Hostivař postupoval ze čtvrtého místa v tabulce. 20 vteřin po začátku otevřela skóre Lenka Brtvová z HC Hostivař pěknou střelou z backhandu. Slavia byla zaskočená, kdežto fanoušci Hostivaře bouřili. Další překvapení přišlo o dvě minuty později, kdy velice podobnou střelou opět Lenka Brtvová proměnila střelu na 2:0. Slavia se ale nenechala zatlačit a dál hrála svoji hru, dvě minuty před koncem první čtvrtiny z rohu Slavia snížila na 1:2.

Ve druhé čtvrtině se Slavia dostala do tempa, snažila se potrestat Hostivař. Povedlo se jí to 5 minut před koncem. Stav srovnán 2:2. Diváci bouří! Tlak obou týmů byl obrovský, těsně před hvizdem, ukončujícím první polovinu zápasu, nedokázala Hostivař proměnit velice slibnou šanci. Stav v poločasu nerozhodně 2:2.

Třetí čtvrtina ze začátku působila klidněji. Ve 24. minutě Slavia předvedla krásnou taktickou souhru před brankářkou, střela šla těsně vedle tyče. Chvíli nato Slavia měla roh, opět vedle. Adéla Lehovcová alias Bíža ukončuje neklid Slavie ve 26. minutě. Samostatným průnikem po pravé straně hřiště zakončuje do sítě. Slavia vede 3:2. V té chvíli na hřišti zavládlo peklo. Oba týmy chtějí vyhrát, fanoušci je podporují ze všech sil.

Začátek čtvrté čtvrtiny se odehrával ve stejně rychlém tempu, které se zklidňuje rohem v 35. minutě, na druhý pokus již Adéla Lehovcová proměňuje, stav 4:2. Posléze HC Hostivař začala hrát bez brankaře, toho Slavia využívá a z rychlého breaku proměňuje na 5:2, chvíli nato další střela z rohu. Slavia vede 6:2. Čtyřicet vteřin před koncem přišla ještě kosmetická úprava na 7:2. Slavia zaslouženě postupuje do finále, byl to ale velmi krásný zápas. Oba týmy nechaly na hřišti vše.

1. Semifinále mužů:

HC 1972 Rakovník – TJ Plzeň Litice 10:1

Byl vidět velký rozdíl mezi mužskou a ženskou hrou. Mužské semifinále bylo akčnější, rychlejší a na střely produktivnější. No bylo se rozhodně na co koukat. V prvním dnešním semifinále mužů se nám představily týmy HC 1972 Rakovník a TJ Plzeň Litice. Muži na nic nečekali, začali ve vysokém tempu a již ve 4. minutě zápasu šel Rakovník do vedení. Dvě minuty nato proměnili roh. Vedli 2:0. Zápas byl ze začátku poměrně nervydrásající a rozhodčí měli co dělat, aby udrželi hru pod kontrolou. Krásným průnikem se rakovnický útočník prosadil dvě minuty před koncem, v poslední minutě první čtvrtiny přidali rakovničtí další gól. Po prvních deseti minutách bylo skóre 4:0 pro černé ďábly.

Druhá čtvrtina byla opět ve vysokém tempu, ve 13. minutě opět proměnil Petr „Dejdar“ Procházka krásnou tečí z vrcholu kruhu. Rakovník vedl 5:0. Pár minut nato roh a další gól do litické sítě. Krásná kombinace těsně před koncem poloviny, další gól, Rakovník vede 7:0.

Druhá polovina se odehrávala ve stejně živém duchu jako předchozích 20 minut. Litičtí měli pár hezkých šancí a ve 26. minutě konečně se dobrali úspěchu. Snížili na 1:7. Rakovník ale potvrdil svou dominanci, v 35. minutě chvíli před koncem vedl 9:1. Pár vteřin před koncem ještě navýšil skóre na 10:1. Hráči HC 1972 se stali prvními finalisty a budou obhajovat titul od 16:30 v posledním zápase této sezóny. Hráči TJ Plzeň Litice odehráli hezký zápas, ale na černé ďábly jim síly nestačily.

2. Semifinále mužů:

HC Bohemians x SK Slavia Praha 5:4

Začátek utkání naznačoval, že se ani v tomto zápase nebude nikdo z diváků nudit. První gól padl z hokejek klokanů již ve druhé minutě zápasu. Slavia obratem odpověděla. Stav srovnán na 1:1, a to se ani mnozí fanoušci ještě ani nestačili usadit na svá místa. Posléze Martin Lehovec zvýšil náskok SK Slavia na 2:1. A tak také skončila poměrně hektická první čtvrtina.

Ve druhé čtvrtině došlo k uklidnění na obou stranách, alespoň to tak zdánlivě vypadalo. Ve 13. minutě hráči HC Bohemians vybojovali roh, ale nedokázali proměnit. V 16. minutě měli šanci sešívaní, taktéž bez potrestání, opravu v následujících vteřinách již zvládli a zvýšili svůj náskok na 3:1. Ondřej Vudmaska z HC Bohemians měl pár sekund před koncem prvního poločasu samostatný průnik přes celé hřiště a snížil na 2:3.

Ve 24. minutě měli klokani šanci na vyrovnání, trestný roh ale nevyužili. O dvě minuty později se jim to nakonec podařilo a HC Bohemians srovnali gólem ze hry. Stav 3:3 a tři minuty do konce třetí čtvrtiny. Od této chvíle rozhodoval každý míček. Slavia měla roh, který byl chycen nohou obránce, následovala penalta. Padla tyč. Pár vteřin nato jen díky podařené akci si sešívaní mohli oddechnout, protože z rychlého útoku kapitán SK Slavia Martin Hanus mění skóre na světelné tabuli ke své radosti na 4:3.

Posledních 10 minut bylo velice rychlých. Bylo znát, že HC Bohemians chtějí zvítězit za každou cenu. 4 minuty před koncem měli Slávisté na svých hokejkách zvýšení svého náskoku, leč chyběly milimetry. Tři minuty před koncem začali klokani hrát bez brankáře, již nebylo co ztratit. Risk se jim vyplatil a 90 vteřin před koncem stav srovnán 4:4. Hala byla v tu chvíli ve varu, stejně tak, jak hráči na palubovce. Půl minuty před koncem měli zelenobílí roh a Ondřej Soukup se nemýlil. HC Bohemians postupují do finále.

Finále žen: HC 1972 Rakovník x SK Slavia Praha 3:5

Již ve 4. minutě otevírá skóre Klára Hanzlová gólem z rohu. Odplatou byla krásná teč z hokejky Magdaleny Šmídové, na kterou nahrála Jindřiška Neusser. V první čtvrtině se zranila výrazná opora SK Slavia Praha Adéla „Bíža“ Lehovcová, bohužel to vypadá na zraněné koleno. V druhé čtvrtině se stav opakuje, HC Rakovník zvyšuje na 2:1. Slávistická odpověď přišla brzy. Opět srovnáno 2:2. Minutu před koncem prvního poločasu měla SK Slavia roh, ale svoji příležitost nevyužila. Nakonec se však dílo podařilo, Natálie Hájková skórovala v 19. minutě. První poločas 3:2 pro SK Slavia Praha.

SK Slavia se opět dostává do tempa a je to znát i na hřišti, ve 22. minutě opět Natálie Hájková proměňuje roh přímou střelou. 4 minuty před koncem třetí čtvrtiny po nahrávce do kruhu krásně tečovala Michaela Kučerová. Stav 5:2. Hráčky HC Rakovník se snažily vstřelit gól, ale výborná brankářka sešívaných Andrea Vančurová jim v tomto úmyslu vždy zabránila. Pět minut před koncem měla SK Slavia šanci zvýšit svůj náskok díky penaltě, neproměněno. Černožluté ženy hrály posledních sedm minut bez brankáře. Vyvinuly precizní tlak, ale pořád to nestačilo k vytouženému gólu, smůlu prolomila rakovnická útočnice až minutu a půl před koncem zápasu a  upravila skóre na 3:5.

Mistryněmi České republiky halového hokeje se stávají ženy z SK Slavia Praha 2019/2020. Povedlo se jim tak obhájit titul z minulých let.

Finále mužů: HC 1972 Rakovník x HC Bohemians 4:3 (3:3 v základní hrací části)

Začátek zápasu finále mužů nebyl tak rychlý jako oba semifinálové zápasy, avšak šancí bylo vidět požehnaně. V páté minutě musel zasáhnout rakovnický dlouhán Pavel Hraba, dvě minuty nato to byl bohemkářský brankář Petr Větrovský, který chytl roh. 30 vteřin před koncem zahrozil rakovnický útočník, leč nepovedlo se mu zakončit dle jeho představ. Po prvních 10 minutách stav 0:0.

Druhá čtvrtina byla o poznání svižnější. Opět musel několikrát zasahovat rakovnický brankář, 7 minut před poločasem měl Rakovník roh. Ani tentokrát této šance nevyužil, minutu nato měl šanci na opravu, ani tentokrát se nezdařilo. Stav stále 0:0. Diváci čekali napjatě na první gól. A dočkali se! Nejprve orazítkoval Rakovník klokaní tyčku a z rychlého breaku HC Bohemians otevírá skóre. Gól vstřelil ze hry Jan Železný. Klokani po poločase vedou 1:0.

Ve 21. minutě Rakovník konečně využívá svůj roh a Martin Seemann vyrovnává na 1:1. Následují další dva rohy černých ďáblů, ale jako by pro ně branka HC Bohemians byla zakletá. Stejně tak bylo k vidění několik bohemáckých šancí, ale bez úspěšného zakončení. Ve 26. minutě prolomil prokletí rakovnický útočník, jeho první střelu zachytil výborně chytající Petr Větrovský, avšak na dorážku Martina Seemanna již nedosáhl. HC 1972 Rakovník vede nad HC Bohemians 2:1.

Rakovník jako by na poslední čtvrtinu ožil, hned zkraje měl velké dvě šance. Posléze se hra vyrovnala, šest minut před koncem to byli klokani, kteří měli jednu z vyložených šancí. Jenže dle pravidla „nedáš, dostaneš“ Tomáš Jahoda zachytává rozehrávku a řítí se na klokaního brankáře sám. I přes snahu zabránit gólu zelenobílých obránců, Tomáš bekhendem míří přesně. HC 1972 Rakovník zvyšuje náskok na 3:1. Klokanům nezbývalo než jít do riskantní hry bez brankáře. Díky početní převaze dominovali na hřišti, v 36. minutě si klokani vybojovali si roh a Vít Soukup proměňuje ranou pod „víko“. V 39. minutě Vojtěch Kolář gólem ze hry vyrovnává stav na 3:3.

Přišly na řadu nájezdy. Jako první se k míčku staví z HC Bohemians hráč Jan Železný, neproměňuje. Za HC 1972 Rakovník jde na nájezd Josef Trejbal, míček se štěstím projde přes brankovou čáru. Rakovník na nájezdy vede 1:0. Bohemians měla možnost odplaty díky hráči Vítu Soukupovi, srovnává stav na 1:1. Díky rakovnickému hráči Martinovi Seemannovi černí ďáblové vedou na nájezdy 2:1. K poslední šanci se za HC Bohemians postavil Ondřej Vudmaska, první nájezd nebyl proměněn. HC Rakovník se začíná radovat, což velmi záhy zastavují rozhodčí. Brankář Pavel Hraba hrál na zemi na kruhem, což je zakázáno, pokus se musí opakovat. Ondřej se opět staví k míčku, tentokrát byl brankářem sražen, což znamená penaltu, kterou Pavel Hraba následně chytá.

HC 1972 Rakovník se stává Mistrem České republiky halového hokeje sezóny 2019/2020