Potřebuješ se svěřit? Linka hrdinů je tu pro tebe!

Náš cíl o zabezpečení bezpečného prostředí pozemního hokeje jsme Vám představili v rámci hodnot Hokejové rodiny. Projekt ombudsmana bezpečného sportu dostává konečně svou tvář:

Linka hrdinů 774 920 929


Přestože věříme, že pozemní hokej a jeho prostředí jsou bezpečným místem pro všechny členy a neočekáváme velké množství příchozích hovorů, chceme předejít nepříjemným situacím, a tím i dodat dětem a dospělým jistotu, že nám, jakožto svazu pozemního hokeje, záleží na každém jednotlivci a jeho potřebách. Jsme tu pro Vás a uděláme vše pro to, abyste se na pozemním hokeji cítili co nejlépe.

Jsme si vědomi problémů a rizik, které se v rámci týmových sportů vyskytují. Šikana, psychický nátlak, sexuální obtěžování a další formy utlačování patří mezi nejčastější nebezpečí. Nechceme se k těmto problémům otočit zády a předstírat, že se nemohou dít v rámci našeho sportu jen proto, že o nich nevíme. Přeci jen statistiky o obtěžování ve sportu nelžou:

Intenzivně jsme spolupracovali s EHF a Českým olympijským výborem na tom, abychom náš sport udělali bezpečným a mohli jsme Vám představit pozici Ombudsmana bezpečného sportu a Linku hrdinů. 

Linka hrdinů bude fungovat jako preventivní opatření a bude zcela anonymní. Zavolat může každý, a to ohledně jakéhokoliv problému, ať už ze hřiště, z šatny nebo i z domova. Na druhé straně Linky hrdinů sedí nezávislá osoba, které se může každý svěřit a poprosit o pomoc. Věříme, že většina problémů se vyřeší přímo v rámci klubu, jako svaz nemáme potřebu suplovat kluby a jejich vedení. Chceme jen zajistit, aby každý, kdo se dostane do nepříjemné situace, měl vždy možnost řešení.

A proč jméno Linka hrdinů? Je potřeba plno odvahy k tomu se ozvat v nepříjemných situacích a zatáhnout za záchrannou brzdu, když je to nutné.

Telefonní číslo na Linku hrdinů je 774 920 929.

 

Pokud máte jakékoliv dotazy, neváhejte napsat na veronika.decsyova@pozemnihokej.cz

Veronika Decsyová

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy