Poháry: Slávistky demolovaly Gintru

Vrchol sezóny pro vybrané české týmy právě nadešel! Odstartovaly evropské poháry! Letos nás na mezinárodní scéně reprezentují za ženy SK Slavia Praha a HC 1972 Rakovník – ty se o postup poperou právě na rakovnickém hřišti – za muže HC Bohemians, kteří svá utkání již odehráli, a SK Slavia Praha. Turnaje se zahraničními týmy se budou konat až do pondělí 6. června a cíl je u všech stejný – postup.

Sešívaná demolice Litevek, aneb první zápas, první výhra

SK Slavia Praha – Šiauliai Gintra 6:0
G: Hájková 2, Lehovcová, Nováková V., Kučerová M., Šmídová

První herní den odstartovaly hráčky v červeno-bílých dresech. A že to byl start! Již od prvních minut, kdy ze sebe holky setřásly úvodní nervozitu, začaly dominovat a soupeřky z týmu Šiauliai Ginstrektė ŠSG z Litvy nemilosrdně přehrávaly. Ty se tak prakticky nedostaly do útočné čtvrtiny, zatímco slávistickou mašinu, kterou poháněly i využité trestné rohy, nastartovala Natálie Hájková dvěma góly těsně po sobě. Neustálý tlak se do poločasu ještě stupňoval. To vyústilo v další dva přesné zásahy. Po poločase se nic nezměnilo, Slavia byla i nadále lepší, a tak se opět skóre slávistek zvedlo o dvě branky. Tento stav zůstal až do posledního hvizdu rozhodčích, první den tak začal skvěle a ukázal útočný potenciál, kterým Pražanky disponují.

I přes to všechno se dostalo i na brankářku Andreu Vančurovou, která Litevky v několik šancích vychytala. „První minuty byly trochu „oťukávací“ z obou stran. Po pár akcích se nám už do rukou dostala jistota. Nervozity jsme se úplně zbavily, když Naty Hájková dala v první čtvrtině dva góly. To nám dalo klid, který jsme potřebovaly. Zbytek byl už v naší režii, všechny útoky soupeřek, byť byly ojedinělé, jsme zastavily na jedničku, naopak náš útok měl hody. Nakonec jsme si dokráčely k jasnému vítězství.“

V sobotu se můžeme těšit na první souboj domácích rakovnických žen, které od 16:45 vyzvou Italky z AD Polisportiva Valverde. Přímý přenos se šesti kamerami z produkce Petra Větrovského a jeho týmu můžete sledovat na tomto odkaze: https://www.eurohockeytv.org/en-int/playerpage/1365343