Reprezentace žen potrénovala s osmnáctkou kluků

Příprava reprezentačních výběrů pokračuje a v jejím rámci si měli možnost v pondělí sehrát tréninkový zápas kluci U18 proti ženskému národnímu týmu. Dějištěm bylo hřiště na Zeleném pruhu a řádně nakropený terén po přívalech deště, které nejen Prahu v pondělí navštívily.

V přátelském utkání šlo oběma výběřům o nácvik herních variant. Pro ženský národní tým to byla zajímavá příležitost poměřit si síly s kluky a zvyknout si na trochu jiné pojetí hokeje…

První čtvrtina se nesla v duchu aklimatizace dívek na rychlejší a tvrdší hokej. To resultovalo ve dvě branky „osmnáctky“ z trestných rohů. Od druhé čtvrtiny se hra opticky vyrovnala a přinesla to, co od utkání oba týmy očekávaly. Konečný výsledek 6:1 je tak spíše jen pro statistiky. Střelecky byl produktivní za kluky Purkart, který se prosadil třikrát. Dále pak za kluky skórovali Lupač, Hofman a Mušinský. Čestný úspěch přidala za reprezentaci žen z TR Adéla Kožíšková.

Ta k utkání podotkla následující. „Pro nás určitě nová zkušenost kluci byli rychlejší, rychle nás dostupovali a tak jsme musely hrát rychle krátké nahrávky, oproti normálním dlouhým, které používáme více v ženském hokeji. Přestože výsledek vypadá celkem jednoznačně, myslím, že jsme tam měly i světlé chvilky a občas jsme klukům také dělaly problémy. Pár golovek jsme si připravily, ale nedokázaly jsme je bohužel využít.“
Jeden ze střelců kluků, Jonáš Lupač, pak přidává pohled z druhé strany. „Od začátku jsme se snažili hrát pressing. V první čtvrtině nám to vycházelo a tak získávaly balóny po celém hřišti. Myslím, že se nám hrálo celkem dobře a i přes lehce klouzavý povrch jsme odehráli dobrý zápas. Samozřejmě došlo i na situace, kde jsme se neshodli, dali přednost druhému a přišla zbytečná ztráta balónu. Je potřeba spolu na hřišti více komunikovat a všímat si kde kdo je. Celkový pocit ze zápasu je dobrý. V tomto zápase byl náš tým doplněn trojicí hráčů, kteří nebyli v Holandsku a jsem rád, že do týmu bez problémů zapadli. Čeká nás ještě spousta práce na soustředěních a přípravných zápasech, ale díky tomu budeme lepší a silnější a za rok budeme hrát o postup do A divize.“
Kluci se o víkendu přesunou do Rakovníku, kde je čeká herní soustředění zakončené dalším přátelským zápasem, tentokrát s vicemistrem ligy. Během léta pak kluky čekají další zápasy s ligovými týmy a také znova utkání s ženskou reprezentací. Ta nyní směřuje svou přípravu jak k juniorskému ME, tak samozřejmě ke kvalifikačnímu turnaji na evropský šampionát dospělých, který se uskuteční v Dublinu v druhé polovině srpna.