U18: Bohatší příprava rozzářila úsměvy hráčů.

Skončily prázdniny a začal nový školní rok, s ním přichází i řada povinností, jak školních, tak i těch hokejových. Jaké povinnosti čekají naše české reprezentační mládežnické celky jsme se zeptali trenérů a hráčů z výběrů U18. Zajímalo nás také, jaký budou mít program v dlouhodobějším horizontu.

Začínáme s klučičím výběrem a plníme tím to, co jsme vám slíbili v průběhu minulé sezóny – budeme sledovat naše reprezentační výběry tak, abyste byli v obraze!

Kluci z U18 do toho musí šlápnout naplno a zostra, začátkem července je čeká představení ve Walesu na ME II-B.

Co se od hráčů očekává, na co je třeba se zaměřit, změna v přípravě…? Všechny tyto otázky zodpovídá Fanda Rozhon.

Fando v létě jste sehráli pár přátelských zápasů, po kterých jste zúžili kádr, do nové sezóny vstupujete s 24 hráči, co od nich očekáváš, aby měli šanci na ME, které vás čeká v červenci?

Od hráčů se očekává v podstatě pořád to stejné, co od začátku dvouletého cyklu přípravy. Plnění svých náležitostí ať už v komunikaci s realizačním týmem, docházce na tréninkách a jiných povinností, které jsme si vytyčili. Co se týče samotného ME, budeme se snažit umístit, co nejlépe a k tomu potřebujeme, aby kluci byli svědomití nejen v přípravě :)“

V letošní sezóně, pokud vše vyjde, vás čeká několik zajímavých soupeřů. Co si jako realizační tým slibujete od těchto zápasů?

„V první řadě chci říct, že možnost sehrát vícero mezinárodních utkání je vždycky ta nejlepší příprava na samotný turnaj. Tudíž panuje veliká spokojenost, vše nasvědčuje tomu, že tyto zápasy sehrajeme. Slibujeme si od toho větší příležitost pro tým se sehrát, hráči dostanou potřebnou herní praxi a v neposlední řade to může odstranit problémy ve hře, na kterých pak budeme moci dále zapracovat.“

Přípravu jste oproti loňské sezóně změnili více na herní kempy, co hráčům momentálně chybí a na co se hlavně zaměříte?

„Hráčům chybí větší klid na holi, obecně jsou ve věku, kdy některé situace řeší příliš zbrkle. Doufáme tedy, že větší porce hokejových tréninků tento nedostatek napraví. Chceme zapracovat na finální fázi v útočném kruhu, tak abychom byli ještě více produktivní. 


Své k tomu řekl i kapitán Matyáš Hána, oblékající dres Mnichovic.

Maty čeká vás druhá sezóna v U18, která bude zakončena ME ve Swansea, co od tohoto roku očekáváš?

„Předním cílem této sezóny pro celý tým bude asi zejména doladění maličkostí, které však právě často dělají ty rozdíly v utkáních s vynikajícími soupeři. Zároveň si myslím, že motivace a cíle tohoto výběru jsou velké, takže očekávám největší možné nasazení od nás hráčů, a to ve všech aspektech přípravy.“

Už máte zveřejněnou část přípravy, zatím jen do konce roku – jak se na tuto část těšíš?

„Příprava a její struktura se od minulého roku nijak zvlášť nezměnila, avšak byla obohacena o akce, které mají rozhodně potenciál tento tým posunout o několik kroků dál. Takže na pestrou přípravu se těším a rozhodně nejsem sám. Myslím, že budu mluvit za všechny kluky, když zmíním, že jsme za to moc rádi a vážíme si toho.“

Byl jsi zvolen kapitánem, jak se ti momentálně zamlouvá tým? Po letním zúžení kádru vás budou mít trenéři, ještě pod větším drobnohledem, kde čekáš největší změny?

„Tým se mi podle očekávání hodně líbí, myslím si, že v něm jsou všichni rádi a atmosféra je velice příznivá. Zároveň jsme našli spoustu malých, ale i tak významných nedostatků, které jsme si však uvědomili a jsme připraveni na nich zapracovat, což mne rozhodně těší. Změny tedy očekávám primárně v přístupu jednotlivých hráčů, a to zejména za účelem doladění mentality hodné reprezentanta“. 

Seznam již naplánovaných akcí do konce roku:

3.-4. října herní kemp Rakovník
21. října přípravné zápasy s UAE
7.-8. listopadu – soustředění Nymburku
29. listopadu – 4. prosince – soustředění Španělsko

-top- , -jam-

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy