HME Junioři: S Polskem to nevyšlo, zítra musíme vyhrát s Dánskem

Chorvatsko – Česko 3:4 (0:1, 3:2, 0:0, 0:1)

11., 14. Mesaric, 15. Zlatar – 6. Trejbal, 17., 40. Klaban, 18. Stibor

Česko nastoupilo do utkání s Chorvatskem velmi aktivně. Jak by taky ne, když právě tento souboj je v otázce postupu do semifinále velmi důležitý. Chvorvaté navíc musí spoléhat na pár zkušených hráčů, kterým ale dochází síly, a tak byla i fyzička na naší straně. Čtyři minuty, kdy naši hráči ale polevili v nasazení, nás málem stálo celý zápas. Ze stavu 1:0 v náš prospěch najednou bylo 1:3. Klaban ale o dvě minuty později srovnal a Stibor ještě do poločasu srovnal stav. Pro Štěpána Klabana to nebyl poslední důležitý gól tohoto zápasu. Když se totiž rozehrával roh posledních pár vteřin před koncem, byla to jeho hokejka, která usměrnila míček do sítě a rozhodla o vítězi.

,,Je to určitě skvělý pocit,“ říká střelec rozhodující branky Štěpán Klaban. ,, Je to super pocit, mít zatím dvě výhry ze dvou. Je to důležité i pro další vývoj, chceme si probojovat do semifinále. Těším se na večerní zápas, kde můžeme o postupu rozhodnout. Musíme se na to připravit a snad to zase ubojujeme.“

Polsko – Česko 7:4 (4:1, 1:2, 0:0, 2:1)

5., 7., 12., 39. Pawlak, 2., 8., 33. Wisniewski – 9. Branšovský, 14., 15. Brzák, 31. Dubina

Pokud by Česko proti Polsku vyhárlo, mohlo by se radovat z jistého postupu do semifinále. To se ale nestalo. Po velmi laxních prvních osmi minutách jsme prohrávali o 4 branky a myšlenky na obrat začínaly mizet. I tak jsme se ale dostali na rozdíl pouze dvou branek poté, co se dvakrát trefil Brzák, ani to však nestačilo. Musíme nakonec spoléhat na to, že zítra dokážeme porazit Dánsko, jinak na postup nedosáhneme.

,,Rozdílová byla 1. čtvrtina,“ hodnotí Jan Brzák. ,,Pustit je takhle do zápasu je chyba, která rozhoduje. Pak jsme celý zápas dotahovali, a i přestože jsme se dostali na rozdíl dvou branek, ani hra bez gólmana nestačila. Do každého zápasu musíme jít s tím, že chceme vyhrát, zítra se nemůžeme tolik soustředit na Dány, jako na to, že prostě chceme vyhrát.“

Ukrajina – Rakousko 4:7 (2:1, 1:0, 1:2, 1:3)

5., 40. Zheleznyi, 15. Dzeukh, 25. Khmarenko – 1., 9. Nyckowiak, 23. Mimmler, 28., 33., 39. Losonci, 36. Brautigam

Velmi těsné a vyrovnané utkání přinesla Ukrajina s Rakouskem. I přestože na to konečné skóre nemusí vypadat, do poslední čtvrtiny bylo těžké určit, jaký bude konečný výsledek.

Turecko – Itálie 2:6 (0:0, 0:2, 0:0, 2:4)

34., 40. Ozdemir – 13., 37. Dionisi Vici, 19. D’Amico, 33., 35., 40. Succi

Po velmi vypjatém konci nakonec všechny body zamíří do Itálie. Ta si tak připsala důležitou výhru v boji o horní kříž.

Dánsko – Slovensko 18:1 (3:1, 5:0, 7:0, 3:0)

16., 24. Nielsen, 25. Westrup, 11., 26. Sorensen, 28. Eghoje, 23., 38. Moll, 3., 31., 33., Norgaard, 2., 10., 14., 18. Thorsted, 16., 22. 30. Jacobsen – 4. Žák

Po úvodu, kdy to vypadalo, že by Slovensko mohlo hrát první vyrovnaný souboj, přišlo usnutí na vavřnech a další jednoznačný výsledek.

Švýcarsko – Rakousko 4:4 (1:2, 1:1, 2:1, 0:0)

1. Stomps, 17. Hug, 25. Kraxner, 30. Grandchamp – 6., 12. Kelner, 7. Nyckowiak, 27. Hackl

Boje ve skupině A jsou těsnější a těsnější, navíc když souboj dvou celků, které na něj aspirují, dopadl pouze remízou. Drama to ale bylo až do konce, nicméně ani jeden ze série trestných rohů rozhodujícím gólem neskončil.

Itálie – Ukrajina 5:4 (2:1, 1:1, 0:1, 2:1)

1., 18. Zoppi, 2. Dionisi Vici, 32., 38. Succi – 9. Zheleznyi, 12., 28., 40. Dzemukh

Itálie udělala velký krok v boji o semifinále. Dokázala porazit Ukrajinu, i přestože byl pro ně závěr jistě infarktový.

Slovensko – Chorvatsko 1:12 (0:2, 0:2, 0:5, 1:3)

36. Horáček – 9. Nemcic, 7., 31. Mesaric, 13., 18., 24., 32. Zlatar, 27., 28. Hrupec, 22. Wehr, 30. Sluga, 39. Soic

Slovensko nedokázalo vyhrát ani svůj čtvrtý zápas, a tak se s nejvyšší divizí rozloučí. Tentokrát nestačilo na Chorvatsko, na jejich hře je ale vidět, že se každým zápasem zlepšují.

9:30 Včerejší utkání se Slovenskem vlilo do žil fanoušků naději, že bychom se mohli hned po týdnu od zisku stříbrné medaile z ME juniorek, dočkat nějakého z kovů i v podání juniorů. Jásání je ale ještě předčasné, kroků, které k tomu vedou, je stále mnoho. A hned dva velké na náš výběr čekají dnes, utkají se totiž s Chorvatskem a Polskem. Pokud by dokázali zvládnout oba dva duely, semifinále by bylo již prakticky jisté. Nechme se překvapit, zdali tak tomu bude.

15:45 Češi si připsali druhou výhru! Dokoázali porazit Chorvaty a připsat se veledůležité tři body. Pokud večer vyhrají s Polskem, budou mít postup jistý.