HME Juniorů: Ani skvělý závěr nestačil, končíme na krásném čtvrtém místě

O bronz Česko – Polsko 2:5 (0:1, 1:2, 0:0, 1:2)

17. Vaňko, 38. Trejbal – 8. Wisniewski, 11., 40. Pawlak, 15. Mikolajczak, 36. Holosyniuk

Češi měli možnost, vybojovat historický bronz, avšak soupeřem jim bylo silné Polsko. Navíc nám chyběla opora týmu Štěpán Klaban. Podle toho to i vypadalo, Poláci využili pár chvilek naší nepozornosti. Hráli velmi jednoduchý hokej, se kterým si naše obrana pětkrát nedokázala poradit. Na konci se ještě naše reprezentace zmohla na závěrečný tlak, který ale definitivně ukončil přesný zásah ve 40. minutě do prázdné brány.

,,Hned po zápase je tahle prohra samozřejmě hrozná,“ hodnotí František Svoboda. ,,Některé věci se nám bohužel nepovedly, musíme se ale posunout a jít dál. Do turnaje jsme skočili dobře, v jeho průběhu jsme se zlepšovali jak jako jednotllivci, tak i jako tým. Takový je ale život a musíme jít dál.“

O 7. místo Chorvatsko – Dánsko 4:5 (1:0, 1:0, 1:2, 1:3)

6., 22. Zlatar, 14. Wehr, 39. Sluga – 22., 34. Norgaard, 30. Thorsted, 36. Moll, 33. Westrup

I přestože to první polovinu vypadalo na jasnou výhru Chorvatska, Dánsko se do zápasu dokázalu vrátit av poslední čtvrtině dokonalo obrat. Obsadilo tedy 7. příčku.

O 5. místo Itálie – Ukrajina 5:3 (1:0, 1:3, 2:0, 1:0)

2., 15., 23., 39. Sucii, 27. Zoppi – 16. Cherniuk, 19. Boiko, 20. Yasinskyi

Itálie se díky skvélému výkonu svého kapitána Suciiho dokázala vzpamatovat z hrůzostrašné druhé čtrtiny a dokráčela si pro páté místo.

Finále Rakousko – Švýcarsko 10:2 (3:0, 3:0, 1:1, 3:1)

1. Nyckowiak, 3. Kelner, 9. Mimmler, 11., 12., 39., 40. Losonci, 16. 36. Hackl – 22. Thijs, 35. Ribaudo

Nejlepším celkem letošního ME juniorů se stali hráči Rakouska. V jendoznačném utkání se Švýcarskem nedopustili žádné drama a jasně vyhráli 10:2.

9:00 Trvalo celých 19 let, než se junioři dostali vůbec do semifinále nejvyšší juniorské reprezentační soutěže. Teď jsou jen krůček od toho, aby vyhráli historický bronz, v cestě jim ale stojí rozjeté Polsko, které naopak ve finále není poprvé od roku 2012. Určitě je na co se těšit! Chybět nám bohužel bude opora týmu Klaban, kerý si včera přivodil zranění při rozcivčování před zápasem.