HOKEJOVÁ MLÁDEŽ: Poslední kolo roku 2023!

Víkend před Vánocemi byl náročný pro všechny mládežnické kategorie. Jak se jim dařilo?

Dorostenci poslední kolo roku 2023 odehráli v Plzni a první utkání mezi Presidentem a Kbely začalo už v 8:30. Zápas ovládli hráči Presidentu, prosadili se Jonáš Lupač 10x, Michael Bartoš 2x, Josef Trnka 3x, Marek Rambousek 1x, Vojtěch Troníček 2x a Viktor Leun 1x. Kbely podlehli Presidentu 0:19.

Výsledkově vyrovnaný zápas předvedl Hradec a Kadaň. Jako první skórovala Kadaň v podání Jaroslava Běžela ml. a to rovnou dvakrát, skóre následně zmírnil Norbert Kodym, netrvalo ale dlouho a Jakub Králík podržel Kadaň třetím gólem. Hradec ale nic nevzdával a vyrovnal, skórovali Tobiáš Chládek a znovu Norbert Kodym. Góly padaly jeden za druhým, za Kadaň se prosadili ještě dvakrát Jaroslav Běžel ml. a Nicolas Šupík, za Hradec dvakrát Norbert a Roman Vacek. Konečný výsledek je 6:6.

Další velmi vyrovnaný zápas odehráli Litice a Hostivař. Oba týmy dokázaly skórovat v úvodu utkání, jako první se trefil Jan Svoboda, pár minut později za Litice úspěšně střílel Ondřej Veselý. Žádný další gól nepadl, nicméně bylo uděleno mnoho zelených i žlutých karet (celkem 7 karet).

Dorostenky už téměř tradičně dorazily do Kbel a v devět hodin ráno se utkaly Bohemians a Slavia. Bohemians se prosadila první, z rohu úspěšně střílela Eliška Jindráková. Slavia se ale rychle oklepala a udeřila čtyřmi góly – Lucie Nová 3x a Linda Nová. Eliška Jindráková se prosadila znovu, i na tuto branku si Slávistky našly odpověď konkrétně od Lucie Nové (2x) a Dominique Eykma. Tým zelenobílých skóroval už jen jednou v podání Alžběty Staňkové, Slavia naopak přidala další tři branky, které zakončily Anna Šimková, Kateřina Horešovská a Lucie Nová.

Utkání, které mnoho fanoušků zaskočilo začalo v 12:00 mezi Pragou a Rakovníkem. Jelikož se tyto dva týmy mezi sebou již utkaly, očekávalo se, že Rakovník potvrdí své schopnosti z předchozího utkání, které skončilo 10:4. Praga ale všechny uvedla z omylu, do druhé poloviny utkání vedl pražský tým 4:0. Po důrazném proslovu trenéra se žlutočerní oklepaly a rychle vyrovnaly – Sára Přibíková, Sabina Dašková, Nela Hradilová a Magdalena Krausová. Napětí ale prolomila Taťána Kozlová, když pár minut před koncem zobáčkem zakončila a potvrdila vítězství Pragy nad Rakovníkem 5:4.

Poslední utkání dne mezi Slavii B a Rakovníkem se odvíjelo vyrovnaně. První čtvrtinu ovládl tým Slavie, úspěšně zakončovaly Ellie Schilders a Anna Fuxová. Rakovník se v další čtvrtině obhájil a dorovnal na 2:2 díky Magdaleně Krausové a Nele Hradilové. Do vedení pražský tým poslala Veronika Škrdlantová, Rakovník se ale nastartoval a v několika málo minutách vstřelil 4 branky – Magdalena Krausová, Sára Přibíková a Nela Hradilová (2x). Už to vypadalo, že tři body poputují do Středočech, Slavie ale najela na gólovou vlnu. Veronika Škrdlantová si připsala další branku a dvě branky přidala ještě Anna Fuxová. Zápas skončil remízou 6:6.

Starší žáci v sobotu zahájili první kolo o vítězství utkáním Litic a Presidentu od 12:00 ve Kbelích. V úvodu zápasu do vedení Litic poslal Matěj Burda a Štěpán Míka. Netrvalo dlouho a vyrovnali sourozenci Matouš a Šimon Vohlídkovi. Litice se ale nedali a Šimon Kropáček poslal Litice do vedení. Presidenští se nabudili a přidali tři branky – Václav Ševčík (2x) a Antonín Lupač. Západočeši se prosadili ještě celkem třikrát, konkrétně Šimon Kropáček, Štěpán Míka a Martin Houška. I tým z Prahy skóroval v podání Šimona Vohlídky. Utkání skončilo výsledkem 6:6.

Velkou převahu ukázal tým Presidentu v utkání proti Slavii. Soupeře nenechal úspěšně zakončit, naopak si připsal velmi důležité branky. Vstřelil celkem 10 gólů – Václav Ševčík (3x), Vojtěch Moučka, Matouš (2x) a Šimon Vohlídka (4x).

Dařilo se i týmu Mnichovic, v prvním zápase porazili Hradec 4:2, ve druhém si poradili i s týmem Hostivaře. První čtvrtina se obešla bez gólu, ve druhé se třikrát skvěle trefil Filip Veverka, a ještě Dušan Soukup. Hostivař ale nedala nic zadarmo, Jakub Suchomel si připsal dvě branky. Na ty ale odpověděl znovu Filip Veverka, Jan Michálek už jen zmírnil stav na 3:5.

Ve skupině o pořadí se hrálo na Chodově od 9:00 a to utkáním Bolevec proti Bohemians. První čtvrtina probíhala spíše vyrovnaně, ve druhé se prosadil David Bortl. Chvilku nato byl ale vyloučen, nicméně ho to zřejmě namotivovalo, potvrdil vítězství Bohemians ještě dalšími dvěma brankami.

Následující utkání Kadaně proti Šenkvicím bylo také velmi vyrovnané. Ve druhé čtvrtině první a poslední gól utkání vstřelil Jiří Němec z Kadaně. Připsal tak Kadani tři body do tabulky.

Starší žákyně zahájily další kolo v Plzni utkáním Mnichovic a Kbel už v 8:00. První brankou přepadly Kbely obranu Mnichovic ve 20. minutě, branku vstřelila Alžběta Bělohlávková. Mnichovice zachovaly chladnou hlavu a uvedly se do vedení pěti brankami, které zakončily: Lucie Jiroušková (3x), Carolin Babická a Nina Hánová. Kbely se pokusily o vyrovnání, druhý gól přidala Nikol Doušová, Mnichovice ale pražskému týmu nedaly žádnou naději, když v posledních minutách utkání brankařku překonala znovu Nina Hánová.

Hezké utkání předvedly týmy Bohemians a Litic. Západočešky skórovaly už ve druhé minutě, a to Hana Matoušková, rychle ale odpověděla Karolína Rebcová. Litice si přidaly tři branky, které zajistily jejich vítězství, úspěšně zakončily Kristýna Daňsová, Anna Rajchlová a Eliška Šrachtová Eliška. Karolína Rebcová přidala svůj druhý gól utkání, ten ale pouze zmírnil skóre na 4:2.

Mladší žáci si kolo skupiny o vítězství odehráli v neděli v Průhonicích. Ve tři hodiny odpoledne se utkaly týmy Slavie a Presidentu. Už v prvních pěti minutách proměnil Matyáš Vojtek a dalších pět minut nato Tobiáš Moučka z Presidentu. Slavia zmírnila bodový stav gólem Lukáše Cejpka, Matyáš Vojtek přidal svůj druhý gól a navýšil tím bodový stav. Vavřinec Burda Slavii pomohl brankou, ta ale stačila pouze na výsledek 3:2.

Zápas mezi Pragou a Liticemi se vyvíjel převážně v první polovině zápasu. Filip Mašek a Skřivan Ondřej uvedli Pragu již ve třetí minutě. Odpověď Litic přišla již ve čtvrté minutě v podobě gólu Martina Brady ml., navázal na něj jeho spoluhráč Petro Roshkanyuk. Pražané se ale ujali znovu vedení v minutě jedenácté rovnou třemi brankami – Ondřej Skřivan, Tobiáš Vavřich a Michal Libra. Litice skórovali ještě jednou (Adam Kokoška), na výhru ani na remízu to ale nestačilo. Výsledek zápasu je 5:3.

Odehrál se ještě zápas Hostivař proti Šenkvicím, který skončil 4:1. Za Hostivař proměňovali třikrát Jakub Melichar a Šimon Hrdina, za Šenkvice Jakub Buček.

O umístění se hrálo také v Průhonicích ale od 13:00. První utkání zahájila Kadaň proti Bohemians Kadaň do zápasu vstoupila lépe a Jan Kusý si vybojoval první gól. Bohemians vyrovnala brankou Martina Očenáška, na ten ale navázal hráč Kadaně Kristián Ďačenko. Marek Holaň z týmu Bohemians dorovnal, Kadaň se znovu uvedla do vedení díky brance Dominika Plzáka. I na třetí pokus pražský tým dokázal dorovnat a ukončil zápas výsledkem 3:3.

Zápas Mnichovic a Kbel byl podobně vyrovnaný jako ten předchozí, probíhal ale odlišně. Mnichovicím zajistil první dvě branky Jan Šubrt, odpověděl na ně svými dvěma góly Vojtěch Venta a zajistil remízu 2:2.

V posledním zápase padlo celkem 11 branek, Hradec vstřelil 7, Rakovník 4. Za tým Hradce skórovali Shivsan Adhikari, Maxmilián Černý (2x), Štěpán Hebr (2x) a Tomáš Kalkant (2x). Za Rakovník Barbora Boková, Josef Dašek (2x) a Matyáš Růžička.

Mladší žákyně hrály na Chodově v neděli a od 9:00 se utkaly Bohemians a Hradec. Bohemians v úvodu utkání vstřelila dvě branky a za obě ručí Adéla Šplíchalová. Emma Fejglová zmírnila stav na 2:1, ale Bohemians si přidala další dva góly od Natálie Kallauschové a Aleny Borské. Bohemians zvítězila nad Hradcem 4:1.

Dařilo se i Slavii proti Liticím. Pražanky nedovolily soupeřkám proměnit a ony samy dvakrát skórovaly – Helena Huptychová a Ludmila Dubnová.

Vyrovnané utkání předvedly týmy Mnichovic a Kbel. Jako první branku vstřelila Veronika Bergerová za Mnichovice, Michaela Suková za Kbely vyrovnala. Mnichovice přidaly další střelu od Gabriely Poslušné, na tu si ale připravila odpověď Johana Sitárová. Zápas skončil 2:2.