HME mužů: na úvod remizujeme po dramatickém závěru

Naši reprezentanté začali své zápasy halového mistrovství Evropy v belgické Lovani remízou s Ukrajinou. Už v první minutě překonal Větrovského Kalinchuk. Čechům se dařilo dostat do několika šancí, první z nich ale dokázal proměnit až Uhlíř, když se k němu dostal odražený míček a z velkého úhlu zakončil nechytatelně pod břevno. Ve druhé půli jsme byli lepším týmem, vytvářeli jsme si mnoho šancí i zakončení, avšak ukrajinský tým držel kvalitními zákroky Bludov.  I na druhé straně přišlo několik brejků, o ty se ale obrana dokázala postarat. Velkým problémem české hry byly nepřesnosti v kombinacích, které bránily v udržení delšího tlaku. Naopak silnou stránkou obou celků byla disciplinovanost. Ve čtvrté čtvrtině dokázal nepozornosti v obraně využít Kalinchuk a lehkou tečí šest minut před koncem zvýšil na rozdíl dvou branek. Na to během minuty našel odpověď Lukáš Plochý – z vrcholku kruhu se odhodlal ke střele a razancí střeli nedal brankáři šanci. Jen o několik sekund poté ale z trestného rohu opět navýšil vedení Luppa. Naši kluci se ve zbývajícím čase odhodlali ke hře bez brankáře, což se jim i vyplatilo, během pár okamžiků si vybojovali penaltu. Té se velmi dobře zhostil Plochý. Ve velmi dobré atmosféře naši hráči cítili, že by se mohlo podařit vývoj zdramatizovat. To se i splnilo. Z dalšího trestného rohu předvedli skvělou kombinaci a před odkrytou bránou srovnal Seemann.

Česko – Ukrajina  4:4 (0:1, 1:1, 0:0, 3:2)

G: 18. Uhlíř, 35., 37. Plochý, 38. Seemann – 1., 34. Kalinchuk, 13. Kovalenko, 37. Luppa

Sestava: Větrovský (GK), Pažitka (GK), Uhlíř (C), Soukup Vítek, Soukup Ondřej, Dubina, Šesták, Plochý, Kolář, Toms

„Když jsem šel na penaltu, ani jsem nepřemýšlel v takhle důležitém momentu, jaký je stav,“ komentuje svou penaltu na 4:3 Lukáš Plochý. „Za mě to bylo v pohodě. Remíza pro nás není tak velkou komplikací, urvali jsme aspoň bod, ale samozřejmě plánovali jsme to trochu jinak. Nevěděli jsme, co od Ukrajinců čekat. Je to otevřený turnaj a máme o co hrát. V příštích zápasech musíme dávat góly, strašně jsme se tady na ně nadřeli. Oni nám dvakrát utekli a dali z toho dva góly.“