HME mužů: na Belgii jsme nestačili, do semifinále chybí porazit Polsko

Česko – Belgie 2:8 (1:0, 1:3, 0:2, 0:3)

G: 2. Toms, 11. Soukup V. – 13., 19., 20., 23., 30. Simar, 36. Hermans, 40. Magnant

Čeští pozemní hokejisté se na mistrovství Evropy v Lovani utkali s domácí Belgií v přímém souboji o semifinále. I přestože papírovými favorty nebyli, dostali se zásluhou Tomse a Víta Soukupa do dvoubrankového vedení. Radost netrvala dlouho, svou důležitost pro belgickou reprezentaci prokázal Simar, ten za druhou čtvrtinu zkompletoval hattrick a otočil vývoj. V úvodu třetí desetiminutovky navíc přidal čtvrtou branku. Za stavu 2:4 ve prospěch Belgie navíc český výběr pohrdl nařízenou penaltou. Naopak se míček opět dostal k Simarovi, který napřáhl, prudkou ránou propálil gólmana Pažitku a připsal si pátou branku. Necelých 7 minut před koncem navíc Čechy zachránila při trestném rohu tyčka. To samé ale neplatilo, když si o dvě minuty později Belgičané obehráli celou obranu a zakončili do prázdné brány. Poté se oba týmy odhodlaly ke hře bez brankáře, aby zvýšili své šance na lepší skóre. Tento taktický tah vyšel lépe Belgičanům a do konce zápasu dostali míček do brány ještě dvakrát.

“Měli jsme dobrý začátek, pak ale, bohužel, naše aktivita upadla,“ objasňuje příčiny prohry Adam Uhlíř. „Soupeř přebral iniciativu hry, měl víc balónek a přidal ty branky, i když některé byly pro nás smolné. Zítra na Poláky si ale věříme. Musíme změnit tu aktivitu po celém zápase, narozdíl ode dneška ji udržet po celých 40 minut. Chceme zítra vyhrát a mít klidnou hlavu na poslední dva zápasy o medaile.”

Pro postup do semifinále musí zítra český výběr od 11:30  porazit Polsko.