U19 dívky – Švýcarsko 7:0

K večeru dívky nastoupily k prvnímu zápasu a to proti týmu, který před třemi lety vybojoval
vítězství v třetí divizi, Švýcarsku.

Vstup do zápasu byl poměrně unavený ze stran obou týmů. Hra
se přesouvala pomalu a gólové šance se v podstatě neobjevovaly. Na první gól si tak fanoušci
museli počkat až do deváté minuty, kdy kapitánka týmu, Zuzana Semrádová otevřela skóre
přesnou střelou k tyči. Branka jakoby nabila dívky novou energií a ty začaly pomalu hrát svou hru.
Česká republika udržovala tlak na švýcarský celek a dokonce vybojovala jeden trestný roh, který i
přes nádherné provedení švýcarská gólmanka skvěle vychytala.

V druhé čtvrtině se probral i náš soupeř a hra se začala přelévat ze strany na stranu. Situaci uklidnila Eliška Hraníčková, která v devatenácté minutě zvýšila na 2:0. Dívky dohrály druhou čtvrtinu s míčem povětšinou ve svých rukách. Po poločase se s brankami roztrhl pytel. Na 3:0 zvýšila Natalie Hájková kontrolovaným lobem přes švýcarskou gólmanku, 4:0 Kateřina Topinková skórovala důraznou dorážkou v těsné blízkosti, 5:0 Lucie Duchková famózní argentinou zvýšila český náskok.

V poslední čtvrtině se náskok dívek projevoval i na hře. Švýcarkám začaly ubývat síly a hra ztrácela na tempu. Čtyři minuty před koncem zápasu Natálie Hájková obětavou dorážkou zvýšila na 6:0. Švýcarsko poté ještě sebralo síly a snažilo se udolat aspoň jediný gól proti českému týmu, ale všechny pokusy padly za oběť skvěle chytající Rozárii Mrázové. Na konečných 7:0 zvýšila opět Natálie Hájková z trestného rohu, čímž zkompletovala hattrick. Česko si tak z prvního zápasu odneslo skvělé skóre a tři body do tabulky.

Góly:
Hájková 3x, Topinková, Hraníčková, Duchková, Semrádová

K mikrofonu jsme dostali autorku jednoho z gólů, Elišku Hraníčkovou:
,,Zápas byl pro nás důležitý, nastupovaly jsme s jasným cílem – vyhrát. Líbilo se mi, že i přes naše
jasné vedení jsme do zápasu daly všechno až do poslední minuty. Hrály jsme jako jeden tým a
zaslouženě si tak odnášíme tři body. Na sebevědomí nám také přidala hrstka našich fanoušků,
kteří vážili cestu až do Švýcarska, aby nás mohli podpořit, čehož si vážíme a děkujeme jim za to!”