HMS: Rakušané obhájili zlato, titul mají také Nizozemky

(Pretoria, 11. 2. 2023)

Pozemkáři Rakouska jsou znovu po pěti letech mistry světa v halovém hokeji! V cestě za obhajobou pět let starého titulu z Berlína vyhráli v jihoafrické Pretorii všech osm zápasů se skóre 41:12. Strhující finále proti Nizozemsku rozhodovaly za stavu 4:4 až samostatné nájezdy. Ve čtvrté sérii nejprve brankáře Szymczyka nepřekonal Boris Burkhardt a vzápětí rozhodl Fabian Unterkicher, který v souboji s van Walstijnem stihl v časovém limitu střelu i dorážku.

Finále muži: Rakousko-Nizozemsko 5:4 po samostatných nájezdech

G: 9., 11. a 36. Körper, 23. Fröhlich, rozhodující nájezd Unterkircher – 10. a 17. Sweering, 22. Leijs, 29. Troost

Finále turnaje žen mělo stejné složení jako to mužské, ovšem zcela jasný průběh. Favorizované Nizozemky vedly po pěti minutách nad Rakušankami po gólech kapitánky van Wijkové z trestného rohu a útočnice van´t Hoogové z pole 2:0. Ve druhé čtvrtině navýšila náskok Oranjes Mabel Brandsová a tatáž hráčka zvýšila ve třetí čtvrtině už na 4:0. V závěrečné desetiminutovce ještě proměnily další trestné rohy Tessa Clasenerová a Mabel Brandsová, která završila hattrick. O poslední gól se z pole postarala Anna de Geusová. Stejně jako Rakušané i Nizozemky vyhrály všech osm zápasů, přičemž daly 48 gólů a inkasovaly jen 6.