Olympijská kvalifikace: se Zélandem chyběly kousíčky, zahrajeme si znovu s Chile

Naše holky se po konci skupinové fázi přesunuly k bojům o 5. až 8. místo. Prvním ze dvou soupeřů jim byl za hustého smogu Nový Zéland, tým, který je papírově stále o 14 příček nad naším.  Cíl výběru Garetha Grundieho byl jasný – gólově se poprvé prosadit v turnaji, bohužel opět bezúspěšně. Češkám se podařilo dostat do několika slibných příležitostí, kvůli nedostatečně rychlé přípravě zakončení ale ohrožení branky v prvním poločase prakticky nepřišlo. I přesto byla změna v herním stylu, zejména oproti duelu s Německem, citelná. Společným znakem všech utkání je brankářská jistota Čecháková. Ta nepustila v prvních třech čtvrtinách jedinou branku, přestože musela čelit osmi trestným rohům a několikrát se míček volně kutálel před bránou. Ani ve třetí čtvrtině se žádná z brankových sítí nerozvlnila a Češky si stále držely naděje na zázrak. V průběhu celého zápasu bylo znát, že z Češek opadla nervozita, několikrát si dokázaly poradit v souboji jedna na jednu i proti přečíslení soupeřek. Oporou útoku i obrany byla kapitánka Laciná, díky zkušenostem i z velmi prestižní belgické první ligy dokázala v krizových situacích podržet míček na své hokejce a přenést svůj klid i na zbytek týmu. Rozhodujícím momentem byly tři neproměněné rohy Češek v závěru utkání. Tři minuty před koncem se poté v kruhu utrhla Doarová a rozjásala zélandské fanoušky. Několik vteřin před závěrečnou sirénou i poslední české snahy zmařila Childová.

Nový Zéland – Česko 2:0 (0:0, 0:0, 0:0, 2:0)

“Myslím si, že do těchto zápasů v dolním kříži už jsme si víc věřily v tom, že budeme schopné jít I dopředu a hrát útočnější hokej, což si myslím, že se i povedlo,“ shrnuje taktické plány Anna Vorlová. „Ukázaly jsme si, že umíme hrát I dopředu. Je to škoda, myslím si, že tenhle zápas rozhodly zkušenosti. Ty s obdobnými zápasy ještě moc nemáme. Je škoda, že ještě za stavu 0:0 nepadl nějaký roh a nedopadlo to jinak. Do zápasu s Chile půjdeme, myslím si, hodně podobně. Budeme chtít ukázat zase útočný hokej, zahrát si, ukázat co doopravdy umíme a dát aspoň gól.“