Rohrmax Cup 2019 (Vídeň) – 3. den

Naše ženská reprezentace U21 nakonec skončila na 4. místě po prohraném infarktovém zápase s SV Arminen (domácí klub). Konečné skóre v boji o bronz bylo v náš neprospěch 3:5.

I přes celkové nelichotivé gólové skóre našich mužů U21 (10 vstřelených, 43 obdržených branek), chlapci odehráli velice kvalitní utkání, kde byli zápas od zápasu lepší. Již tuto středu 9.1.2019 odlétají do Portugalska na mistrovství Evropy II. divize. O dalším průběhu vás budeme informovat.

Muži: Švýcarsko U21 – Česká Republika U21 4:4

Vyrovnaný zápas, kde naši alespoň uhráli bod z remízového výsledku. Bylo vidět, že se naši muži zvedají zápas od zápasu – vyrovnaný match s reprezentací Švýcarska do 21 let je toho důkazem.

Ženy: SV Arminen – Česká Republika U21 5:3

Zápas mohl výsledkově dopadnout úplně obráceně, tyčky branky SV Arminen se třesou snad ještě teď. SV Arminen začal překvapivě hrát v šesti bez brankaře – tato taktika se jim již jednou proti nám vyplatila, ale naše děvčata se nezalekla a hned otevřela skóre v náš prospěch ve druhé minutě na 0:1. Chvíli po vyrovnání na 1:1, o 5 cm míjíme jejich branku, jinak bychom skóre obrátili opět v náš prospěch. V duchu pravidla nedáš – dostaneš, poločas končí pro nás nevýhodně 1:2 po krásné akci SV Arminen.

V druhém poločasu Holubcová vyrovnává na 2:2. Zápas se odehrává ve vysokém tempu, 9 min před koncem stav 3:3. Semrádová faulována rakouskou brankařkou, máme penaltu. Bohužel neproměněna. Z posledních dvou rohů SV Arminen zvyšuje náskok na 3:5. Tzn. finálně naše děvčata končí na 4. příčce turnaje Rohrmax Cup 2019. Byl to strhující zápas. Děkujeme za krásnou reprezentaci českého halového hokeje. Těšíme se s vámi do Polska na mistrovství Evropy, které se bude konat již od 18.1. 2019. Pozor, naše ženská reprezentace bude obhajovat titul z roku 2016. Budeme vás informovat 🙂