Kvalifikace ME mužů, Ourense

17. 08. 2022 – 20. 08. 2022

Ourense, Spain

Ve španělském Ourense začne již ve středu cesta českého národního týmu na evropský šampionát. Kvalifikační turnaj určí, které týmy se vydají v roce 2023 do bojů nejen o evropské medaile, ale také o místa na OH v Paříži. Ve hře je tedy hodně!

Připomeňme si, že Češi měli původně startovat na kvalifikačním turnaji ve Vídni, následně ale bylo dějiště, a tím i soupeři, změněno na Galicii. Podrobnosti o místě i změně samotné si můžete přečíst zde.

Kvalifikačního turnaje na mistrovství Evropy se v Ourense zúčastní 4 týmy – Španělsko, Česko, Polsko a Portugalsko. Do elitní skupiny evropského šampionátu, které se uskuteční v roce 2023 v německém Monchengladbachu, postoupí jen vítěz kvalifikačního turnaje. Druhý a třetí celek se v příštím roce zúčastní B divize ME, na poslední tým kvalifikace pak čeká třetí divize ME. Dějiště obou nižších divizí evropského šampionátu se určí až na základě finální soupisky týmů po kvalifikačních turnajích.

A jak na OH do Paříže? No… buď vyhrát ME 2023 v Monchengladbachu. Nebo přes kvalifikační turnaj na OH, který se uskuteční na startu roku 2024. Budou celkem dva a každý bude hrát 8 týmů. Jak se mezi ně může Česko dostat? Určitě skrz evropský šampionát, protože na základě výsledků na ME 2023 se do olympijské kvalifikace budou přidělovat místa. Kolik týmů bude kvótou přiděleno Evropě se dozvíme 31.1.2023.

Program utkání českého týmu:

17.8., 20:30 – Česko – Španělsko
18.8., 18:15 – Česko – Portugalsko
20.8., 9:45 – Česko – Polsko

Livestreaming z akce naleznete zde.
Výsledky, statistiky a program naleznete také na stránkách FIH zde.
Nominace českého týmu je k dispozici zde.

Soupiska:

2

Kde: Ourense, Spain

Hlavní partneři

Institucionální partneři

Partneři

Mediální partneři

Týmy